Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ytong falat belülről gipszkart...

Ytong falat belülről gipszkartonnal szeretnénk fedni. Szoktak rakni a gipszkarton falba szigetelést?

Figyelt kérdés
5 cm kozetgyapotra gondoltam. Jövőre kívülre megy 5-10cm hungi.belul nem szeretnék vakolni,könnyebb nekem a gipszkartonozas. Szoktak szigetelést rakni belülre?

2020. nov. 26. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha egyből a falra ragasztanád,ez a módszer nem járható?

https://www.youtube.com/watch?v=z8Gz3IssVhw

2020. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Belul nem szigetelunk, mert azzal a gipszkarton es a fal koze helyezed a hidegpontot, ott fog a para lecsapodni, es peneszes lesz minden.
2020. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet szigetelni nyugodtan! Úgy keress rá, hogy gipszkarton előtétfal. A gipszkarton alá pedig párazáró fóliát kell tenni. Nekem mindhárom szoba így van szigetelve, az egyikben a plafon is.
2020. nov. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a falra ragasztanám egyből, miért akarsz még egy 5cm-es (kvázi) előtétfalat? Elvenni 5cm-t a helyiségből... Valamivel jobb lesz a szigetelőképessége, szó se róla, de inkább kívül vastagabb hungi, mint belül 5-5 cm-t elvenni a helyiségből! Fugáknál levakarni síkra. "Szárazon" is lehet ragasztani a gipszkartont! Van kimondottan gipszkarton ragasztóhab, ami PUR-habbal ellentétben nem dagad. Nem kell keverni anyagot, pisztolyból kinyomod, mehet a helyére, gyorsabb, tisztább munka. Abból kiindulva, hogy nem akarod hálózni, vakolni, merem feltételezni, hogy ez még előnyösebb megoldás a számodra.

Arra ügyelj, hogy nyilván a víz, villany, fűtés csöveket, kábeleket be kell most építeni, szerelvénydobozokat is, és nem árt utóbbit úgy, hogy lógjon ki a falsíkból 9-10mm-t, hogy a doboz és a gipszkarton közel egy síkba kerüljön majd, mert a szerelvények rögzítő körmei így tudják jól bent tartani a szerelvényt a dobozban, ellenkező esetben (ha már le van szerelve), nem tudsz mit tenni, akkor (is) nagyon pontosan, 67-es körkivágóval(!) kifúrni a gipszkartont a dobozoknál, mert ellenkező esetben a szerelvény nem takarja majd el a dobozt, nem lehet szimplán kivágni sem, mert be fog esni! Majd 3-mas, 3.5-es csavarokkal rögzíteni a szerelvényt a köröm használata mellett!

2020. nov. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabad belülről szigetelni, hőhidas lesz minden sarok, és dolgozik szépen a penész a szigetelés mögött a hideg oldalon. Legelemibb épület energetikai szabály...


A gipszkartont természetesen ráragaszthatod, de nem egészen értem mi szükség rá. Szakszerűen falazott ytongot csak glettelni kellene, nagyon szép sima felületű falazat.

2020. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!