Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tolóajtó - van aki megbánta,...

Tolóajtó - van aki megbánta, hogy ezt csináltatott? Vannak hátrányai?

Figyelt kérdés

Lakásfelújítási terveim között szerepel egy gardrobszoba kialakítása.

Tolóajtóval gondoltam leválsztani a hálószoba és a "dolgozószoba" között.

Kérdezém, hogy van-e akinek nem igzán jött be, valami miatt nem szereti?

Illetve, hogy a falban vagy a falon kivül futónak van-e valami hátránya, ami miatt jól meg kell gondolni, hogy melyiket válasszam?



2020. nov. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hanggátlása gyenge, de ez most nem játszik szerepet. A tömítettsége szintén gyenge egy normál ajtóhoz képest. Vannak különböző kefék ami fel lehet rakni és minimalizálni a hézagot, hogy minél kevesebb por húzzon be.

Ha jól megvan csinálva, akár a falba, vagy falon kívül is jó.

Léteznek még csuklós ajtók, de lehet ez nem játszik nálad.

[link]

A tolóajtó sztem biztosabb működésü.

2020. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szemely szerint nem tetszenek de bizonyos helyen praktikusak. Peldaul szuk folyoson ha az ajto nem tud befele nyilani valami miatt akkor jobb a tolo ajto mint a szuk folyosora kifele nyilo.
2020. nov. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tolóajtó van a nappali és a konyha között és nem bántuk meg.

A miénket asztalos csinálta méretre és falon kívül futó, kétszárnyas. Egyszárnyasra egyik oldalon sem lett volna hely.

Hogy falon belül, vagy kívül futó, azt a hely nagysága, a pénztárcád és a rumlitűrő képességed dönti el, mert a falon kívül futót felteszik egy óra alatt, a másik viszont nagy munka.

2020. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Üveg tolóajtónk van a terasz és a konyha között. Nem bántuk meg.
2020. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A sógoroméknak fa toló ajtójuk van a nappali és a konyha között, amit nem szeretek mert csak felül rögzített, és csak akkor nyitható/csukható ha megfelelő pozícióban van a sínben. Nekünk a kert felé van üveg toló ajtónk ami már sokkal egyszerűbben nyitható, nagyon praktikus, és esztétikusabb is mint egy rendes ajtó, ám ém egy kicsit alacsonyra nőttem, és a kilincse kicsit magasan van nekem ahhoz hogy kényelmes legyen, DE ez aztán nagyon minimális probléma. Ez alul-fölül rögzített, szépen nyílik, és mivel nem falba csúszik hanem kívülre a kert felé, könnyen takarítható. Sajnos falba csúszóssal nincs tapasztalatom.
2020. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!