Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőfedés cserepeslemezzel....

Tetőfedés cserepeslemezzel. Kinek mennyibe került és mekkora felület volt? Milyen tipusú (szigeteléssel/matt/stb)?

Figyelt kérdés
Tetőfedésen gondolkodunk, viszont sok árat nem leltem a neten... Régi cserepes tetőre szeretnék cserepeslemezt.
2020. dec. 1. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
2 ezer forinttól a csillagos ég a határ a cserepes lemeznek. Régi cserepek le vétele és a cseréplécek egyrészének a cseréje is kelleni fog szóval pontos összeget nem lehet számolni. Cserepek is 200 ft-től kezdődnek és 10 db-vel számolva jön ki a nm.
2020. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából a munkadíj része érdekelne engem. Áfával meg anélkül.
2020. dec. 1. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Felénk kb alapanyagár körül alakul a munka díj is, mint a burkolóknál kicsivel kevesebb. Olcsóbb a napi díj, de 3 ember 1 nap alatt 50 ezer ft. 15-15-20 ezer ft a minimum. Így viszont kitudja, hogy hány nap alatt rakják fel :D
2020. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Csak azt ne rakasd fel a cserepeslemezt. Az 2 millio es 1x an atfurva. Ha elerik a csavar alatti alatetes aszfaltos tömítés akkor úgy szetaztat, hogy csak nezel. Mintha a ruszkik lötték volna szet a tetődet. Es mivel paraateresztő foliat tesznek a lecek alá így eszre sem veszed a beazást csak azt, hogy a gerendak szetrohadnak egy idő után.
2020. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Kb, 2 évtizede van nálam cserepes lemez.

Olcsó, tartós és hibátlan.

Sok-sok tonnával kisebb lesz a terhelés a tetőn és a falakon, mint előtte volt a cserépfedéssel.

Nem véletlenül ezt használja az összes Aldi, Penny, Lidl stb...

Gyártónál ezer Ft/m2 ár környékén most is kapható.


Általában a tetőfedők vannak ellene, mert annyira haladós és könnyű a felrakása, hogy bárki fel tudja csavarozgatni egy aksis behajtóval.

(Én pl. teljesen egyedül tettem fel.)

A gyártó ad hozzá beázásmentes csavarokat is.

2020. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A közelmúltban jöttem haza Németországon át.

Rengeteg magánház tetején is ezt láttam, tehát nem lehet ez annyira rossz!


(Meg rengeteg napelemet amerre a szem ellátott.)

2020. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!