Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gond az ha a kád fejrész...

Gond az ha a kád fejrész felőli végéhez szeretném szereltetni a zuhanypanelt?

Figyelt kérdés
Ugye itt nem olyan meredek a kád mint a másik végénél, tehát távolabb tudok megállni a szélétől. De ez gond, nem rám fog jönni a viz az esőztetőből, hanem mellém/elém?

2020. dec. 7. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Kád fölé esőztető? Ilyet még sosem láttam, de mindegy... Ha belóg eléggé, azaz ha az esőztető a faltól el van tartva annyira, hogy föléd kerül a rózsa, akkor mitől ne? Raksz üvegfalat (üveglapot) a kádra? Mert ha nem, akkor mindent összefogsz fröcskölni. Előre gyártott zuhanypanelek biztos, hogy nem lógnak be annyira, hogy a kád azon végén is föléd kerüljön az esőztetőrózsa. Ezt csak úgy tudnád megoldani, hogy két körös falba építhető csaptelep, egyik kiállás kád közepénél, annak megtöltésére, másik kiállás meg felül az esőztetőnek. Nem vagyok benne biztos, hogy drágább megoldás, mint egy kész panel vásárlása! (már ha még vízszerelés előtt állsz!) szerintem kb. 40-45 ezer forintból akár kijöhet ez is.
2020. dec. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"nem rám fog jönni a viz az esőztetőből, hanem mellém/elém"

Bocs, de akkor mi értelme van?

Ezt így nem lehet megmondani, nem tudjuk mekkora kád, milyen esőztető stb...

2020. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

uh... ott egy kérdőjel volt a végén! Kérdezte, nem kijelentette!

A válasz az, hogy: igen!

2020. dec. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen igen, veszek kádparavánt.

Olyan zuhanypanelt néztem ki, amelyiknek a teteje visszahajlik esőztetővé, és nem vízszintesen hajlik vissza, tehát nem derékszöget zár be a paneltesttel, hanem tompaszöget, ezért gondoltam, hogy nem egészen függőlegesen fog esőztetni, hanem néhány fokkal eltér a függőlegestől befelé a kád közepe felé. És ezért ha egy kicsit beljebb állok a kád szélétől, akkor is pont jó lesz.

Csak nem tudom, hogy jól gondolom-e.

2020. dec. 7. 09:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs róla leírás?
2020. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem! Nem lesz jó, tudom melyik esőztetőre gondolsz. Nem lesz elég a szöge!

Ezek ált. úgy vannak tervezve, hogy egy 90x90-es zuhanytálcában már használhatók legyenek, azaz ennek okán annak közel a közepére érkezik a víz, hozzávetőlegesen a faltól 30-45 cm között képzeld el a vízzuhatagot. Kényelmetlen lesz a használata. A kád azon szélén, ha teljesen kiállsz oda, ahol még "egyenes" azaz meg tudsz állni, az kb. 40 cm-re van a faltól, amennyiben a faltól indul a kád. Okvetlen a kád másik végében kell elhelyezned, amit nem is értek, hogy miért nem így építed be, mi a probléma? A kád már bent van, a víz kiállás már adott a kádnak azon a felén? Menj el egy szaniterboltba és nézd meg ezeket a saját szemeddel, be fogod látni, hogy nem lesz jó! Igazából teljesen mindegy, hogy egyébként megvan-e akkora szög, hogy téged érjen a vízsugár, mert vannak gömbcsuklós esőztetőfejek is ilyen zuhanypaneleken (értsd, tudod állítani a szögét!), de elveszti a lényegét így. Az esőztetőnek az a lényege, hogy aláállhatsz, ha fejet is mosol, nem pedig elé! Elé állni lehet egy zuhanyfej elé is, amihez felfúrsz egy tartókonzolt.

Ha megoldható, akár kisebb bontás árán, akkor tedd a másik oldalra!

2020. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6.-os! Nagyon köszönöm az igazán érthető és kimerítő válaszodat. Jogos, persze tartottam is ettől, hogy így nem lesz jó. Terv az egész, még ezután fog kezdődni a felújítás.Ezért is tettem fel itt a gyakorin, hogy miben gondolkodhatom, hogy mire a kivitelezővel beszélek, akkor már ne legyen olyan ötletem, amire neki kell nemet mondani.

Azért akartam a másik végére tenni, mert két falon egybefüggően egy beépített polc fut végig, és nem akarom ez elé tenni a panelt.

Agyalok rajta, de pillanatnyilag még nincs ötletem, hogy akkor hogy legyen, lehet akkor a kádat kell fordítva tenni, mint ahogyan most van (amit szintén nem tudom, hogy lehet-e).

2020. dec. 7. 10:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Konzolon állnak a mai kádak, alatta bőven lesz annyi hely, hogy oda viszi az elfolyót, ahová csak szükséges, bőven elfér alatta a cső, feltörni sem muszáj az aljzatot, én is így építettem be.


-----------------------------------------


Aki nem tud hozzátenni, engem cáfolni, érvelni, az gombokat se nyomogasson!!!

2020. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8!

Itt nem a kiépítésről van szó!

2020. dec. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!