Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A nem megfelelő illesztés...

A nem megfelelő illesztés lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mellékelten csatolt képen látszik a jelenség....


A nem megfelelő illesztés lehet a gond??

Köszönöm



2020. dec. 19. 11:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok.

Csak a pontosítás végett tettem fel ennyi kérdés.

Mivel XPS ezért a csapoeső kipipálva.

A pont perem módszer miatt elvileg a páralecsapódás is kipipálva.

Elvileg. Ha túl egyenetlen volt a lábazat felülete és ezt a ragasztóval lett kiegyenlítve akkor elképzelhető hogy a pára képes felfelé áramolni és a szigetelések csatlakozásánál ("hőhíd") lecsapódni. De ezt a pont perem módszernek elvileg ki kellene küszöbölni és indítósines megoldásnál könnyebben elő tud fordulni (főleg pince, falazott tégla lábazat esetében)

Mielőtt nekiállsz bontani érdemes lenne egy hőkamerás vizsgálatot végezni.

Ahol ilyennel találkoztam, ott (pince-tégla lábazat) szellőzők beépítése oldotta meg a problémát. (tudomásul véve az ebből keletkező további problémákat és figyelembe véve az ár érték arányt).

2020. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt válaszod.. még 1 sori glettelés, majd szinezés előtt tényleg a legjobb lesz ha készíttetek egy hőkamerás felvételt... az megmutatja hogy ott távozik e meleg....

Mert hogy az nem essővíz, az biztos!! Köszi

2020. dec. 20. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!