Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogházba laminált padló?

Authorless kérdése:

Vályogházba laminált padló?

Figyelt kérdés
Vályogházban szeretnék 2 szobába laminált padlót rárakni a hajópadlóra. Most lett a ház teljesen felújitva. Hallottam olyasmit, hogy a falak vizesedni fognak. A ház dombtetőn van, ereszcsatorna teljesen felújitva, ház körül beton és aszfalt van, tégla az alapja. Felujitás előtt 2 éve nem laktak benne, nem tapasztaltam vizesedést, padlót felszedtem és ott sem. Most homok van a hajópadló alatt. Megéri letenni?

2021. jan. 4. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
én rendesen alapoznám előtte. nagyanyámnál is homok van a hajópadló alatt, feljöttek benne a hangyák. egy ponton konkrétan lyukat kellett ásni hogy mindet eltávolítsák
2021. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak a talajvíz okoz vizesedést, hanem a talajpára terhelés is.

Ez ellen meg semmivel nem tudsz védekezni, csak ha kiszeditek a földet a szobákból, aztán szakszerűen lebetonozzátok.

2021. jan. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

3# kiegészíteném, hogy utána megy a fal felé a nedvesség, ezért kell azt is víz szigetelni.

A vizesedés lehet, hogy 1-2-3 év múlva jelenik meg, hajópadlóra rakás esetén szétrohad a hajópadló (penészedik), és a laminált alja is.

2021. jan. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Itt valakinek 10 éve laminált van és nem vizesek a falak. Laminált alá xps és arra párazáró fólia menne. Talajviz nem nagyon van. Vizesedést sem tapasztaltam és akik benne laktak sem. Mostani hajópadló már 50 éves kb és nem tudom már megmenteni, újat nem akarok mert drága lenne + munkadij is. Ezért gondoltam a lamináltat.
2021. jan. 4. 21:15
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rakd le, aztán meglátod.
2021. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6-os: Akkor mit tanácsolsz?
2021. jan. 4. 21:24
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy vályogházban nem igen jó összehozni a régi és új technológiákat, vízszigetelés nélkül, ez egy zsákbamacska.

Lehet, hogy kevés a talajpára, főleg ha homokos, vagy sziklás a terület. vagy elég kevés, és keveset fog kapni a fal, és ha a régi tapasztás (és meszelve) van rajta, akkor elég lesz neki, és nem lesz gond. Jönnek a kérdések, a hátok, a ha.

Ha a hajópadlód mozog, vagy mozogni fog, nem stabil, akkor viszont a laminált is törhet felette. Ezt gondolom tudod.

2021. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A hajópadló stabil és kb 50 éves. Ennyi idő alatt már vizesednie kellene a falnak, de felujitásnál nem tapasztaltam. Nappaliba beton metlaki van kb 25 éve és ott sem. Valaki tud valami okos megoldást meghallgatom.
2021. jan. 4. 21:42
 10/23 anonim ***** válasza:

A hajópadló nem bírja a leburkolást, el fog korhadni, bár ez nagyban függ a talaj víztartartalmától és a szoba hőmérsékletétől. Lehet 5 év, lehet 25 év.


A vályog eléggé érzékeny építőanyag: hajópadló, meszes vakolat és falfesték, gerébtokos ablakok, fagerendás-stukatúros födém. Erre van kitalálva, ennyit tud, ezt el kell fogadni.

2021. jan. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!