Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogházba laminált padló?

Authorless kérdése:

Vályogházba laminált padló?

Figyelt kérdés
Vályogházban szeretnék 2 szobába laminált padlót rárakni a hajópadlóra. Most lett a ház teljesen felújitva. Hallottam olyasmit, hogy a falak vizesedni fognak. A ház dombtetőn van, ereszcsatorna teljesen felújitva, ház körül beton és aszfalt van, tégla az alapja. Felujitás előtt 2 éve nem laktak benne, nem tapasztaltam vizesedést, padlót felszedtem és ott sem. Most homok van a hajópadló alatt. Megéri letenni?

2021. jan. 4. 20:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a modern épitőanyagokat nem a vályogházakra találták ki.
2021. jan. 4. 21:51
 12/23 anonim ***** válasza:

Jól olvasom, hogy beton van a ház körül? A faldiagnosztikus nekünk erre azt mondta, azonnal szedjük fel, és zúzott követ kell(ene) rakni a helyére. Még gyűjtögetünk egy teljes felújításra, de sajnos vizesednek a falak, és mi két szobába is raktunk le laminált padlót a hajópadlóra. Sajnos akkoriban (7 éve) csak erre telt, de eddig a padlónak nincs baja. A 3. szobában rendes járólap van, na ott vizesedik a legjobban a fal. Penész egyáltalán nincs, meg lehet ezt úszni így is, naponta félóra alapos szellőztetés, és rendes, gépi páramentesítő használata, vizes ruha teregetés kerülése. Ja, és nekünk a konyha sincs bent, külön nyári konyhában van, de ha bent lesz egyszer, akkor minimum páraelszívó.

Igazából a laminált padlónál pont a párazáró fóliával van a baj.

A vályogházban semmi olyat nem szabad használni, ami nem légáteresztő. Még a falak festésénél sem. Csakis mészfesték.

Tavaly csináltuk a tetőt, ott is az a spéci fóliát rakták az ácsok, ami az esőt fentről nem engedi át, de a ház felől felfelé szálló párát kiengedi.


Különben itt nagyon sok érdekeset olvashatsz a témában:

[link]

2021. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
12: Köszi a javaslatokat. A ház körül beton van, mivel nem akarok a sárban dagonyázni. Még laminált van lerakva nektek mai napig? Hogyan lehet észrevenni, hogy vizesedik a fal?
2021. jan. 5. 15:08
 14/23 anonim ***** válasza:

A beton sajnos nem engedi a fal mellett elpárologni a vizet. A zúzott kő lenne erre tökéletes, vagy kavicságy.


A mai napig laminált padló van.


Egyértelműen látszik a falon a vizesedés. Alulról történik, felfelé megy a víz, enyhe esetben halvány "vonallal" látszik a határvonal a vizes és száraz fal között.


Próbáltam képet keresni, de inkább súlyos, előrehaladottabb állapotokat találtam.

Talán ezen az oldalon a 2 fotó jelzi az enyhe vizesedést.

[link]

2021. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Én nem fogom felszedni a stabil betont, hogy kavicsot rakjak helyette. Semmi értelme. Ti mivel száritjátok a falakat? Van penészes vagy dohos szag is?
2021. jan. 5. 15:49
 16/23 anonim ***** válasza:

De értsd meg, hogy ezért vizesedik. Mi se szedtük fel, mert nincs még rá elég lóvé, de a szakember nem véletlenül mondta.


Nincs dohos szag, de ez csak idő kérdése.

Mielőtt beköltöztünk, a legvizesebb szobában vályogig levertük a vakolatot, és szárító vakolatot tettünk fel. De ez csak 5 év. Újra kell vakolni mindaddig, míg fel nem szedjük azt a rohadt betont, amit az előző tulaj jóhiszeműen lerakott.


De érdemes kihívni egy faldiagnosztikust, ő megvizsgál mindent, és megmondja a vizesedés okát.

2021. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Miért lett törölve a válaszom??? Az ország egyik legjobb szakemberét ajánlottam! De akkor csináljatok, amit akartok laikus fejjel, engem nem érdekel.
2021. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet reklámozni, az adminok törölhették.
2021. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ha ez a helyzet, pedig tényleg szakembertől kellene segítséget kérnie.
2021. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, VÁLLALKOZÁS/TERMÉK/WEBOLDAL népszerűsítéséért, REKLÁMOZÁZÉRT, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért a fiókod korlátozásra kerülhet, így ilyen válaszokat ne helyezz el oldalunkon!"


Ezért törölték.

Néha el kéne olvasni a válaszadásra vonatkozó szabályzatot.

Privátban lehet reklámozni.

2021. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!