Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlásfödém szigetelése,...

Padlásfödém szigetelése, mivel és hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arról lenne szó, hogy egy 60-as évek végén épült ház padlásterét/plafonját kellene idővel leszigetelni (mivel eredetileg nem volt).


A jelenlegi állapot a következő: betongerendás födémről van szó. A betongerendák közötti rések lebetonozása nem lett befejezve. (Ha jól értem így szokták a betongerendás födémet készíteni, hogy maga a betongerenda magasabban van mint a betongerendák közti elemek, és ezeket be szokták önteni betonnal). Na ez a "beöntés" nem mindenhol lett befejezve.


A padlásnak járhatónak kell lennnie, viszont nem beépített, csak tárolásra van használva maximum. Sok helyen olvastam, hogy a beépítetlen padlás szellőzik, ezért nem kell páravédelemre. Ezt nem nagyon értettem. Igaz van a cserepek között olyan, amin van szellőzőnyílás, de elég az szellőzésre?


Gondolom én a betonozást be kellene fejezni, egyenletes felületet kialakítani, aztán azt leszigetelni valamilyen olyan anyaggal, ami bírja a strapát (ha rálép ill. pakol az ember), majd azt a szigetelőréteget valamivel lefedni?


2021. jan. 21. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha van zsé zárt cellás purhab
2021. jan. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!