Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi teszi a jó szobafestőt?...

Mi teszi a jó szobafestőt? Akár kisebb apróságok, akár nagyobb volumenű tulajdonságok, mitől lesz valaki keresett/jó?

Figyelt kérdés
Jó, azaz nem feltétlen a legjobb (5-ös), de nem is átlagos (3-as), hanem jó festő (4-es). Jó szolgáltatásokkal, és ehhez mért magasabb árazással, mégis keresett, azaz hívják gyakran.

2021. jan. 21. 22:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű választ, igyekezni fogok, köszönöm!


Heteske, látom fájó pontra tapintottam, egy újabb nesze semmi fogd meg jól kommentelőke infantilis személyeskedésével aztán innen bárki előbbre fog jutni. Kímélj meg a további körmöléseidtől.

2021. jan. 22. 09:45
 12/17 A kérdező kommentje:

Külön köszönet az utolsó háromnak! :)


Nyolcas:


"Hanyag festő trehány munkája után házilag javítani kell."


Erre kérdeztem volna főképp rá:


Milyen (egy festőhöz sem méltó) pocsék, pláne utólag javításra szoruló lehet az a munka, amely ezt eredményezi? Emiatt is íródott ki a kérdés, hogy:


Mi teszi a jó festőt? Hogyan dolgozzon, hogy jó munka legyen a végeredmény?

2021. jan. 22. 09:52
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, hát pl. úgy volt hanyag, hogy a csöveket gondatlanul festette le, hézagos maradt, a plafon meg foltokban ledobta a második festékréteget, mert úgy festett rá, hogy az előző réteg száradását nem várta meg. De rajta kívül más meg nem vállalta el, mivel kis munka volt. Sietni akart a következő s nagyobb volumenű munkájához. 8-as voltam.
2021. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 22. 13:15
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma végzett a feleségem munkahelyén egy brigád.

Én még ilyet nem láttam eddig,a nejem is csodálkozott...

Ezeknek nem kellett kipakolni a fél céget,ők pakolták tolták,takarták a bútorokat,úgy voltak ott,hogy szinte észre sem lehetett venni azt az öt embert. Nem üvöltött a rádió,nem ordibáltak,káromkodtak,nem cigiztek bent,udvariasak voltak,tudtak köszönni.Mindig a megbeszélt időben jöttek-mentek.

Másfél hétig voltak,fehér tisztasági festést csináltak két soron. Szinte teljesen összetakarítottak maguk után,nem maradt le(össze)festett ablak,neonbúra,kapcsoló,fűtéscső,vagy parketta,szegő.

Tényleg,le a kalappal,pedig ezek egy cégnek dolgoztak,-gondolom,egy magánszemélynek is így csinálnák.

Azért így írtam,hogy mi mindent nem csináltak,mert sajnos én eddig ilyen "jó" festőkkel még nem találkoztam,csak az ellenkező(k)höz volt "szerencsém".

2021. jan. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kivárja a rétegek között a száradási időt.

Időre jön, nem másfél óra múlva.

Én 2 éve festettem pár szobát és a franciaerkélyek rácsát.

Amikor lementem, döbbenten láttam az utcáról nézve, hogy a rács alját és sok részen az utca felőli részt sem festette le. Amikor ezt másnap szóvá tettem, akkor bólogatott, látszólag megcsinálta, de amikor odatoltam /immár felkészültem/ a rács alá a tükröt, akkor látszott, hogy sok helyen megint kihagyta. Szóval ne nekem kelljen ellenőrizni, hogy kihagy lépéseket. /A falakkal szépen dolgozott, de ez a pepecselés nehezen ment neki./


Én értékelem, ha az újabb anyagokat is ismeri, pl. vízbázisú, gyerekszobába való, stb.


Értékelem, ha nem hiszi, hogy jobban tudja nálam, hogy mi a fontos nekem: nekem fontosabb a festék egészségügyi értéke vagy a fakulásmentessége, vagy a moshatósága, minthogy 2-3000 ft-tal esetleg kevesebb a másik festék összköltsége. Amin én nem akarok spórolni, azt a spórolást ne akarja rámerőltetni.

Ha abban maradtunk, hogy megveszi a festéket és elhozza, akkor ne előlegszámlát hozzon, hanem rendeset.


Előny, ha képes _kiszámolni_, hogy a dobozon lévő javaslat alapján mennyi festék kell és elmondja, hogy e szerint mennyit vegyek /+1-2 litert megtartanék a későbbi javításokhoz./ Tehát nem azért ragaszkodik valamelyik márkához, mert EMLÉKSZIK, hogy abból ennyi elég szokott lenni.

2021. jan. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A jo festo ert a szakmahoz, minosegi munkat vegez, ha problema van akkor tudja a megoldast ra.

Ha jol dolgozol es megtalalod azokat az embereket akik megengedhetik maguknak hogy festot hivjanak akkor nem kell olcson dolgozni. En voltam alkalmazott festonel aki nem dolgozott olcson de mindig volt munkaja, sokan hivtak festeni es sosem hirdetett.

Nem Marisnenik hivtak meszelni hanem a tehetosebb emberek.

A festok akiknel dolgoztam mind tehetos embereknel festettek. Biztos adtak arajanlatot kisnyugdijasoknak is de azok nem tudjak megfizetni.

Volt olyan festo a kornyeket aki olcson festett. Annak azert erte meg mert nem csinalt jo munkat hanem csak osszecsapta a festest es felvette a penzt. Az az adott munka amin 1 napot dolgozik, az masnak 2 nap de o fele annyiert vallalja mert nem olyan alapos, nem javit annyit, nem csiszol es ha lehet akkor egysoron fest.

2021. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!