Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog téglás házba érdemes...

Vályog téglás házba érdemes betonozni?

Figyelt kérdés
Vettem egy vályogtéglából épült kb. 100 éves házat amibe cserélni akarom az elkorhadt régi homokágyba lerakott hajó padlót. De mire és hogyan? A talajpára miatt csak az ugyanilyen burkolat lehetséges hogy ne vizesedjenek a falak? Hallottam olyat is hogy a beton és a fal között elhagynak 8-15 cm-t és azt kaviccsal feltőltik és ott távozik a talajpára, de az a mai világban hogynéz ki hogy a szobába a fal tévében kavics van... Van aki azt mondja hogy az ő vizszigetelés nélküli vályogházába betonzott és arra laminált padlót rakott és nem vizesek a falai(mondjuk azt nemértem hova menne nála a nedvesség máshova mint a falakba) Nemvagyok a homokágyba rakott hajópadló ellen csak érdekelne hogy van e valami más alternatív megoldás.

2020. jún. 9. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez nem értek, azt viszont tudom, mivel átéltem, amikor a mi kocka-házunkban lecseréltük a parkettát, mert fel volt púposodva. Azért volt ilyen, mert alatta vizes volt a betonozás, vagyis inkább kavicságy. A falak szárazak voltak még ekkor.

Alaposan leszigeteltük az aljzatot, parkettáztunk, erre az összes vizet kinyomta az oldal falakba, mivel nem volt rendes vízszintes szigetelés. Ez egy téglaház volt és az összes falra kinyomta a vizet a jól leszigetelt aljzat, mivel valahol távoznia kellett a nedvességnek.

2020. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Csinàld meg ugyan úgy ahogy most van új anyagokkal. Vagy vízszigeteld a fal alját aztan az aljzatot. Na akkor betonozhatsz is. Nekem voltilyen házam. Korhadó hajópadlóval. Mi lebetonoztuk. Kár volt. Fel ment a falakba az összes víz.
2020. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyorsan lesz vizes a fal, az a talajnedvesség függvénye. Lehet 1-2 de 4-5 év is.

Amiket írtál, az kb úgy is van. Úgy olvastam, hogy homokhelyett, a duzzasztott üveg is jó; tűrhető a hőszigetelése, és a pára is átmegy.

Sokmás alternatív megoldás nincsen. Szoktak még kisméretű téglát lerakni, azt cementes homokkal fugázzák. Aztáncsiszolják és keményolajjal kezelik.

Nézz szét a facebon a vályogházas csoportban. Kapsz bevált tanácsokat, sok kép is van fenn. Érdemes.

2020. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=M2oSD9rSFrw



Tessék, tökéletesen iylen helyzetben volt, és jó ötletet talált ki nagyon.

2020. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!