Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora puffer tartály legyen?...

Mekkora puffer tartály legyen? 1000L vagy 1500L?

Figyelt kérdés

Eddig a lakásban ahova fogunk költözni csempekályhával oldották meg a melegítést. (csak az alsó szinten laktak)

De most mi beköltözünk az emeletre és így már nem megoldható a melegítés. Kellene külön kazán és egy rendszer.


Beszéltem egy ismerőssel és ő azt javasolta, hogy kazán és puffertartály lenne a legjobb megoldás.


A ház mérete 130nm, belmagasság 2.5m.


Az ismerős által ajánlott kazán 37kW (minimálisan, 1000L pufferrel), vagy 42kW (nagyon ajánlott, főleg egy 1500L pufferrel). A használati melegvízünk (4-6 fő részére) is erről lenne, szóval ezért is ajánlott ekkorát.


A kérdésem, hogy megéri a nagyobb és egyben drágább opció vagy elégséges a kisebb és olcsóbb megoldás?



2021. febr. 10. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én túlméretezném kicsit a nagyobbat mondanám.
2021. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én ezt a 37kWattos kazánt is kicsit nagynak találom, így inkább olvas utána. 100m2-es házhoz nekem egy 24kWattos kazánom volt, és az akkor még régi ablakokkal és szigeteletlenül.

itt 150m2-esre is csak egy 24kWattost írnak.

[link]


Átfolyós rendszerű kombi, (vagyis fűtés+melegvíz) kazánt meg nem javaslom, főleg kádhoz. Inkább külön egy bojlert.

2021. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nekem is amúgy 32kW kazán volt az első amit ajánlottak. Csak a nagyobb onnan került szóba, hogy ha lesz egy puffer, akkor ne keljen sokat tüzelni, hanem elég, hogy ha a nagyobb kazánnal párszor tüzelek. Aztán szóba került a nagyobb puffer, 1500L és így jött a még nagyobb kazán.


A tanács szerint ha lesz puffer akkor érdemesebb a nagyobb kazán is. Nagyobb pufferrel pedig még nagyobb kazán.


Pl. 32kw kazánnak kell 5 tüzelés az 1000L pufferhez. A 37kw.nak csak 3 kellene. Az 1500L pufferhez a 37kw.nak 5 tüz kellene, a 42kw.nak pedig 3. Ez persze csak példa, nem feltétlenül ez a valós. A lényeg, hogy ha több lenne a pufferben a víz, kevesebbet kellene tüzelni egy nap alatt.

2021. febr. 10. 12:49
 4/21 mindentudó99 ***** válasza:
A puffer biztos hogy a nagyobb.legyen ekkora házhoz.
2021. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. febr. 10. 17:02
 6/21 totesq ***** válasza:
Biztos megéri pufferelni? Ahhoz a légtömeghez meg elég kell, hogy legyen a 24 kW is.
2021. febr. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalan milyen kazánról van szó gáz vagy vegyestüzelésű? Mert a puffertartály azért jó, mert manapság kis vizmennyiségű fütésrendszerek vannak, amik hamar kihülnek ha leáll mondjuk a gázkazán, de vegyestüzelésünél sem csinálnám, hogy napjában többször begyújtok, lehet azt is szépen szabályozni, mert nem jó ha padlón megy, és a hő nagyrésze kimegy a kéményen.
2021. febr. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A pufferre azért gondoltunk, mert egyszerűbb lenne pár órán keresztül aktívan fűteni és utána lenne szinte egész napra meleg.


Vegyestüzelésű kazánról lenne szó. Sajnos gáz nincs a közelben, így az ki van zárva.


A cél az lenne, hogy miután melóból hazaértem, olyan d.u. 5 óra körül még langyos legyen a radiátor és a házban ne legyen túl hideg. S akkor aktívan tudnék a kazánnal foglalkozni pár órát és így meg lenne oldva a fűtés szinte egy egész napra. Persze nagy hidegben ez nem így lenne, de úgy átlagban gondolkozok.


Viszont azért egy normális összegbe is szeretnénk beleférni. De ha megérné a nagyobb mindenből hosszútávon akkor inkább áldozunk rá.

2021. febr. 11. 06:32
 9/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nehéz így megállapítani, de lehet, hogy felesleges mindenből a nagyobbat. Meg persze kérdés, hogy el e fér a nagyobb puffertartály. Fával is lehet jól tüzelni, én is azzal fűtök+klíma. ha este megpakolom, és leveszem a huzatszabályzót 20-30 fokra, akkor reggelre még van parázs, a lakásban meg ugyanúgy megvan a 24 fok, miközben nincs puffertartályom, mert nincs hova tenni. Nálad is valószínűleg elég lenne a kissebb kazán, és a radiátorokra termofej, így mikor megvan a szobákban a kívánt hőfok, akkor tudnád melegíteni a puffertartályban a vizet.

Meg ezen felül persze fontos a jó szigetelés is, anélkül őrült módon kell fűteni, és akkor meg a fa fűtőértékének nagyrésze kimegy füsttel a szabadba.

2021. febr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 mindentudó99 ***** válasza:
A puffer jó dolog. De a kazán azért nem úgy van hogy tegyünk minél nagyobbat. Akkorát kell rakni ami a ház méretéhez mefelelő. Ne vegyél nagyobbat felesleges.
2021. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!