Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vágógyűrűs csatlakozókkal...

Vágógyűrűs csatlakozókkal rézcsövet szerelni?

Figyelt kérdés

A fürdőszobában szeretnék egy radiátort áthelyezni, ezért a csatlakozó 15 mm-es réz fűtéscsöveket meg kellene hosszabbítanom. Ezek a csövek részben gipszkartonnal burkolt helyen (álmennyezet) lennének.


Saját magam készíteném el, ezért vágógyűrűs idomokat nézegettem. Mennyire megbízható kötést biztosítanak ezek? (Gipszkarton mögött később nem tudom majd utánhúzni.)


Esetleg biztonságosabb lenne egy menetes csatlakozó a meglévő rézcső végére, majd a gipszkarton mögött ötrétegű csővel folytatni, hogy a burkolt helyen ne legyenek idomok, kötések?



2021. febr. 12. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A menetet sem tudod Te magad rámetszeni...

Vagy hívsz valakit,vagy kölcsönzöl press fogót//gépet rézcső végére egy olyan váltó idomot,amivel az ötrétegűvel mehetsz tovább. Nekem is van egy a rendszerben,igaz,18-s réz csövön.

Viszont a vágógyűrűs technikát nem ismerem.

2021. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Menetet nem akartam vágni a rézcsőre, egy ilyen:

[link]

menne a rézcsövek végérire, majd innen folytatódna ötrétegűvel, amit a gipszkarton mögött el tudok hajtogatni idomok nélkül.


Továbbra is érdekelne tapasztalat a vágógyűrűs csatlakozóról!

2021. febr. 13. 07:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem.

Írtam a víz,gáz, fűtésszerelő is minek ..megírom majd a véleményét...

2021. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nos...már írt is vissza,-szó szerint idézem,mert nem engedi bemásolni!


"Én nem tenném,főleg nem karton mögé! Inkább a presszes csatlakozó legyen,mert a hollandernél a hőtágulás miatt előbb-utóbb meglazulhaz,és szivárogni fog!"

Ennyit írt....

2021. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megkérdezted!
2021. febr. 13. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:

A rézről egy forrasztható külmenettel indulj, és utána az 5 rétegű. Sztem nem kell presszes rendszer, jó a kulcsos is, pláne fűtéshez, ahol nincs akkora nyomás.


A vágógyűrűs csatlakozó alatt mit értesz?

2021. febr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Forrasztani sajnos nem tudok, a forrasztós idom helyett szeretném a vágógyűrűst használni.


Vágógyűrűs / szorítógyűrűs / kulcsos idom rézcsőre például:

[link]


Egy egyenes KM idom a rézcsőre, bele az ötrétegű csatlakozója, majd az ötrétegűt idom nélkül el tudom hajtogatni gipszkarton mögött.


A vágó/szorítógyűrűs idomnak hagynék hozzáférést, hogy később lehessen javítani (utánhúzni / cserélni).


A rézcső 15x1 mm-es, ezt 16x2-es ötrétegűvel folytatnám, és egy törölközőszárítós radiátort kötnék rá.


Szerintem ezt így össze lehet rakni házilag szakember nélkül!?!?


A kérdést azért írtam ki, mert a fent belinkelt idomokkal még nem dolgoztam, és kíváncsi voltam, hogy mi róla a véleményetek, mennyire tömör, stb... Privátban érkezett róla jó vélemény, így szerintem megér annyit, hogy kipróbáljam.

2021. febr. 14. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Jó lesz így. meg tudod csinálni magadnak is sztem.

2021. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!