Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Teljesen laikusként kb. 150...

Teljesen laikusként kb. 150 nm falfelület glettelése mennyi időt vesz igénybe?

Figyelt kérdés
Eredetileg is házilag akartuk csinálni, de végül kértünk ajánlatot rá, viszont ennyi pénzt sajnos nem tudunk rááldozni (főleg, hogy a nagy része munkadíj), így marad a házi megoldás. A kérdés az, tapasztalatok alapján, hogy mennyire lehet vele haladni?

2021. márc. 18. 14:35
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat! Igyekszem megfogadni a hasznos tanácsokat.

Még nem álltunk neki, sok más munka van előttünk, de idővek erre is sor kerül.

2021. márc. 19. 19:06
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Inkább keresd meg a szaki árát, ne szenvedj vele, minőségben sem lesz az igazi
2021. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22: én pont azzal "kerestem meg" a szakik árát, hogy megcsináltam magamnak mindent amit tudtam.

Kb. 3M Ft-ról beszélünk. Kijött belőle egy 3 hetes amerikai nyaralás is.

Mivel nem vállalkozó vagyok, nem lesz pénzem a túlórából. Így viszont tudok mellékest "keresni", nem is keveset. Emellett még élvezem is.

2021. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
3millió ft? Akinek akkora háza van, hogy csak a glettelése 3millió, az eléggé túlvállalta magát házvásárláskor ha utána inkább hónapokig próbálkozik, bajlódik, mint hogy azt az időt valami hasznosra, pihenésre költené. Persze aztán elmegy 3 hétre kipihenni a fáradalmakat, ugyanúgy elkölti a pénzt, mintha egy szakira bízta volna, aki megcsinálta volna hamarabb és szebben és közben ő meg pihenhetett volna.
2021. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24: ha értenél hozzá kicsit, tudnád hogy egy teljes felújításban a glettelés csak egy részfeladat.

Bontás, villanyszerelés, vízszerelés, kőműves munka, hideg+melegburkolás, ajtók beépítése, csak hogy mondjak még pár példát.

Milyen ház bakker, egy lakásról beszélünk. Egy ház felújítása 10-20M munkadíjnál kezdődik :))


Meg látom pénzül se értesz.

Tegyük fel félre tudok tenni havi 500e Ft-ot.

6 hónapig kuporgatok, hogy kifizessem a "szakit", akik közü néhány el is kúrja, vagy csak simán nem jelenik meg a megbeszélt időben, és a végén 2x annyiba fog kerülni, várhatok még 6 hónapot hogy legyen pénzem mindent megcsináltatni rendesen. De lényeg, hogy a végén semmiképp nincs pénzem.

Vagy pár hónap alatt megcsinálom én szabadidőmben, rendesen precízen, és fél év után lesz 3 millám, amit magamra és a családra költhetek.

2021. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

A kérdés glettelésre vonatkozott. Honnan kellene tudnom, hogy te az egész házat újítottad fel?

Azt viszont továbbra is tartom, hogy ha a 3milliót végül elkölötted egy néhány hetes nyaralásra, akkor ezzel az erővel szakembereket is meg lehetett volna fizetni és gyorsabban, jobb minőségben készen van minden. Természetesen ha te ilyen szuperman vagy, hogy bontás, villanyszerelés, vízszerelés, kőműves munka, hideg+melegburkolás, ajtók beépítésehez és a többihez mind jobban értesz, mint a szakemberek, akiknek ezekben többéves tapasztalatuk van és jobban meg tudod (és mered) csinálni, akkor én a helyedben ezzel foglalkoznék főállásban. Kapkodnának utánad az emberek, nem győznéd munkával és hamar mészáros lőrinc nyomokaiba lépnél.

2021. márc. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26: nem fogom ezt csinálni főállásban, mert gyűlölök emberekkel, a hisztijükkel és a sumakolásaikkal foglalkozni.

Ez a fő oka, hogy nem ezt csinálom.

Egyébként tudom, hogy többet keresnék vele, viszont többet is kéne dolgoznom, mint jelenleg.

2021. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!