Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Okozhat e tüzet a falban futó...

Okozhat e tüzet a falban futó sérült villanyvezeték?

Figyelt kérdés
Kb 6 évvel ez előtt fúrás közben megsértettem egy villanyvezetéket a falban. Miután a kismegszakító leoldott, visszanyomtam majd az élet ment tovább. Tudom, hogy már rég ki kellett volna cserélni vagy javítani, ne is k3rdezzétek hogy miért most kaptam csak fényt ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy ha túlemelegszik a sérült rész okozhat e tüzet még mielőtt a kismegszakító leoldana. Hozzáteszem, hogy azon a hálózaton világító berendezéseken kívül egy mosógép va mint fogyasztó

2021. márc. 23. 08:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Akkor mindent egybevetve. Tehát egy áramkör akkor van terhelés alatt, ha fogyasztó üzemel róla. Az elmúlt években azért nem volt galiba, mert függetlenül, hogy mennyire sérült a vezeték illetve mennyivel csökkent a keresztmetszete, nem volt annyira megterhelve, hogy ne bírná el. Ezért így még túlmelegedés sem volt. Gondolom :)
2021. márc. 25. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!