Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Oldalt vályogfal kezd kidőlni...

Oldalt vályogfal kezd kidőlni repedezni a vízesedés miatt, hogy tudnám én azt megakadályozni?

Figyelt kérdés

Vízvezeték a házban van beépitve,

És ebből csőtőrés lett a vége.

Elkezdett az oldal fal süllyedni, repedezni,kátrány papírral volt szigetelve de azok is porladóztak... Sajnos a szüleimet az a ház már nem érdekli mert életveszélyes.

Viszont engem érdekel, mivel ott nőttem fel, és szeretném megcsinálni magamnak. Főleg hogy a mai világba drágák a lakások.

Kérném a segítségeteket.

Köszönöm :)



#vályogház #Vályogfal vizesedés #Vályogfal süllyedés
2021. ápr. 9. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakeszrűen alá lehet dúcolni a födémet, akkor el kell bontani a dőlő falat, és téglából újrafalazni azt a részt. De szakembernek látni kell, mielőtt bármit is csináltok.
2021. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első jót tanácsol, de ha nem lehet megfogadni a tanácsát, akkor én megtoldom:

Ha a szomszédod megengedi, két (3) támasztékkal támaszd meg a falat úgy, hogy a falra felfektetsz egy vastag deszkát és ennek támasztod azt, amivel megtámasztod. Minél szélesebb (nagyobb) felületű a deszka, annál jobb, mert nagyobb felületen támasztja a falat. Az alsó végénél áss egy gödröt, ebbe fektesd a támasztékot és öntsd tele betonnal. A gödör méreteit kérdezd meg egy ottani kőművestől vagy képzettebb szakembertől, mert ennek mérete függ a talajtól (más a homoknál és más az agyagnál). Az első válaszoló javaslata a jobb.

2021. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!