Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » ? Padlástérben szoba kialakí...

? Padlástérben szoba kialakításán gondolkozom. Régi tégla ház. Ötleteket, tippeket aki hasonlót csinált már, szívesen fogadok.

Figyelt kérdés

A tető mindenképpen fel lesz újítva, szigetelve, és arra gondoltam, mivel a belmagassága viszonylag nagy, a padlásra meg úgyis rendes lépcső vezet fel a házból, érdemes lenne hasznossá tenni. Egyelőre még gondolat csak, de máris megakadtam abban, hogy nem tudom egyáltalán a fenti földes padlózat alkalmas-e rá, hogy könnyű beton kerüljön rá. Ezt hogyan vagy milyen szakemberrel kellene megnézetni?

Nem új építésű ház, sőt elég régi. Teljesen tégla épület, alatta kazánházzal.Azt hiszem ezt nevezik szuterénnek, egyik oldalt vannak ablakai is a kazánháznak, utcafront felől meg ki se látszik a földből.



2021. ápr. 9. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban csak annyit lehet mondani, hogy a régi fafödémek biztosan nem bírják azt a pár centi betont sem. Osb lapokkal lehet operálni, de az meg nem lesz túl komfortos. Zajos és billegős élmény.
2021. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek statikust keress, hogy nézze meg, adjon szakvéleményt.
2021. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm
2021. ápr. 9. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem OSB-vel kezdeném, hanem erősebb deszkázattal, arra pedig mehet betonip, vagy OSB. A hangszigetelés ma már ne egy nagy cucc, minden laminált padló alá lehet venni 5 cm-st is. Az oldalfala gondolom, gipszkartonból lesznek. (?)
2021. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A víz, szennyvíz fel lesz vezetve?

Villany meg wifi gondolom igen.


Valami könnyű fedést biztos kibír, betonnal én nem is próbálkoznék. (Én is éppen hasonlón gondolkodok.) Azt találtam ki, hogy laminált padlóval lefedem a földet, és talán könnyű gipszkartonból rakok be valami oldalfalakat. A tető alá, beázás ellen, "plafon" gyanánt valamilyen sátorfóliát.

De ha nem "lakni" lesz, hanem valami stúdiónak vagy műhelynek, tehát napközben 1-2 órát ott dolgozni, akkor talán ennyi elég is.

2021. máj. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!