Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lapos tető beton szigetelés...

Lapos tető beton szigetelés vélemények?

Figyelt kérdés

Adott egy 35 négyzetméteres lapos tető(beton) ami beázik. Gondolkoztam az át alakításon is. Fa szerkezetből lejtést adni neki aztán trapézlemezzel le fedni, de előtte jól körbejárom a témát. Ezért egy másik lehetőség után kutatva meg találtam a bitumenes palaszórt lemezt amit lapos tetős épületekre szoktak tenni pont ebből a célból.(víz szigetelés)

A kérdés a következő. A betonra ez a palaszórt bitumenes anyag elég egy rétegben? Mert több tetőfedő oldalt nézegettem de nem nagyon találok erről egyéb infót.



2021. ápr. 22. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég egy sor belőle, csak aki csinálja a fedést, csinálja szakszerűen, főleg az oldalaknál, mert ott válik el leghamarább.
2021. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Erre voltam kíváncsi.😁
2021. ápr. 22. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarod rendszeresen javítgatni az újabb beázásokat,

akkor maradj a ferde trapézlemeznél.

2021. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha ócska munkát végzett a szigetelő, akkor bizony gyakran kell javítgatni.

Amikor a mostani lakásunkba költöztünk a 10. (legfelső) emeletre, én először nem a lakást akartam megnézni, hanem a tetőre mentem ki. Nagyon bő 10 éven át építkezéseken voltam műszaki ellenőr. A mi 6 lépcsőházunkban nyitva van a tetőre nyíló ajtó, veszély esetén át lehet menekülni a tetőre, ill. le lehet jutni bármelyik szomszéd lépcsőház liftjével a földszintre. Sok helyen tilos a tetőre menni. Nálunk ez nincs így. Ha a katasztrófavédelem jön ellenőrzi, ezt is ellenőrzi, nincs-e ráccsal lezárva a menekülési útvonal. A valamikor lezárt rácsokat nyitva kell tartani és a zárat el kellett belőlük távolítani.

Mindezt azért írtam, mert sokan hazugságnak vélik, hogy ki tudtam menni a tetőre. Az átjutás a szomszédokhoz korlátok között, fémpallóval, van biztonságossá téve.

Szóval miután a tetőt és a szigetelést rendben találtam bementünk a lakásba. Megvettük. Már 14 éve lakunk benne, de a szigetelését már 20 éve újították, azóta is rendben van. Tehát - a jól elvégzett munka megakadályozza a beázást, a rossz munkát pedig 2-3-szorosan meg kell fizetni.

2021. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Sokat segítettél! 😁
2021. ápr. 23. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!