Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet-e a házalap felénél a...

Lehet-e a házalap felénél a padlószint?

Figyelt kérdés
Tehát nem az első tégla aljával lenne kb. egyszintben hanem az alap felével. Okozhat ez valamilyen problémát?

2021. ápr. 22. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alap és a rá épülő téglafal között szigetelés van, a szigetelés alatt vizesedhet a fal.
2021. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Persze. Az alap vizes így ha az egész össze lesz vakolva a fallal a vakolaton felmegy a víz. Ha minden áron így akarod kend le az alapot oldalt belmlről valami folyékony fóliával. Hátha jó lesz. De azért én nem így csinálnám ha egy mód van rá.
2021. ápr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy a lemezalapnak, rá kell ülnie a sávalapra. Szóval tudtommal ez így normális, vasalt sávalap, majd arra ráül egy szintén vasalt lemezalap. A lemezalap és a sávalap vasalatát pedig össze kell kötni. Ilyet, hogy kvázi "belehelyezik" még életemben nem láttam... Az ebben az esetben süllyedhet.

Szóval nem, nem lehet! Nézd meg miként épül helyesen egy alap és azt kövesd!

2021. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Régi építésű a házról van szó és a sávalapon csak a falak vannak. Illetve a lemezalap csak az ajtóknál feküdt fel a sávalapra. Földig felbontottam egy szoba és egy másik helyiség padlózatát, hogy egy szintbe lehessen hozni de az egyik helyiség beton alapja vagy 15 cm-el magasabb. Tehát valami kényszermegoldást keresnék , az egész házat nem szeretném dózeroltatni. :)
2021. ápr. 25. 22:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja értem, azt hittem építkezel, külterületen mindenki úgy partizánkodik, ahogy akar. Az más... Lehet egy szintbe hozni úgy is, hogy ebben a két helyiségben, ahol felverted, azt hozod erre a magasabb szintre, nem muszáj ennyi betont sem beönteni, lehet lépésálló hungival ezt csökkenteni, majd arra párazáró fólia, majd arra nyilván vasalás majd beton, de ezesetben e két helyiségben ha újraszerelés is van (fűtés, villany, ilyesmi) érdemes az aljzatban megtenni, mert úgy ezen helyiségekben a falat minimálisan kell csak megvésni, no meg gyorsabb is a szerelés az aljzatban.
2021. ápr. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!