Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Légvezetéken keresztül ér a...

Légvezetéken keresztül ér a tetőtartóhoz az áram. Onnan egy vastag vascsőbe van belerakva a továbbvezetés a mérőóráig, ezen a szakaszon lett zárlatos a vezeték. Körülbelül mennyibe kerül ennek a kicserélése?

Figyelt kérdés
Itt részletezem: szóval van egy kb. 3 méteres szakasz, ahol ki kell cserélni a vezetéket, a tető és a villanyóra között. Ezt bármelyik villanyszerelővel megcsináltathatom, vagy csak az áramszolgáltató által regisztrált szerelővel? És kb. milyen összegbe kerül?

2021. ápr. 25. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Óra előtti részt csak a szolgáltató embere cserélhet
2021. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Oszlopig kell cserélni.

Létezik spec toldó ami biztosítja az óra előtti szakasz megfelelőségét. De nem biztos, hogy megoldható. Ez a szakasz nem toldozgatható, pláne csőbe.

2021. ápr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akkor amit az e-on emberei csinálnak, azt ugye nem nekem kell fizetnem?
2021. ápr. 25. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet, hogy fizetnetek kell, de ez a szolgáltató dönti el, mindenképpen eon.
2021. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az, aki pár hete küzdött az eonnal, hogy kinek a felelőssége a hiba elhárítása?


Egyébként csak az áramszolgáltató szerelője végezheti, de valószínűleg fizetned neked kell. Ez leginkább attól függ, mi okozta a meghibásodást.

2021. ápr. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Max a fal visszajavitásának költsége lehet a tiéd, a vezeték javitásának költsége az eoné.
2021. ápr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" szóval van egy kb. 3 méteres szakasz, ahol ki kell cserélni a vezetéket, a tető és a villanyóra között"

Lehet hogy én tudom rosszul, de a vezetéket a villanyoszlop és az óra között nem szokták toldani, szóval szerintem az oszloptól kell végig kicserélni.

2021. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5-ös: igen én vagyok. Továbbra is küzdök... tegnap is voltak kinn a szerelők, félbehagytak mindent, itthagyták az anyagot, majd jönnek ujra.... az oszloptól a tetőtartóig kicserélték... a többi meg ott lóg...
2021. ápr. 27. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!