Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek hogy vált be a konyhába...

Paradicsom31 kérdése:

Kinek hogy vált be a konyhába a pvc?

Figyelt kérdés

Jelenleg felújítás alatt áll az egész ház, nemrég vettük, még nem lakunk benne. Hitel nélkül, teljesen önerőből vettük, ezért mindenféle kölcsöntől és hiteltől elzárkózunk. A konyhába a beton sajnos nem egyenes, ezért fel kéne verni egy részét, és aljzatkiegyenlítőt önteni rá,es utána tudnánk járólapozni. Viszont alacsony a belmagasság, és a járólap meg még így is alacsonyítaná, úgyhogy erről letettünk, úgyhogy pvc-ben gondolkodunk. Láttam a neten, és sokan ajánlanak pvc-t, ám nagyon sokan lehurrognak miatta. Tök jól hangzik más szájából, hogy verjük fel a betont stb, de nekünk nincs ehhez szerszám, és nincs 600 ezer forintunk burkolóra, illetve járólapra, ragasztóra.. Ennyit mondanak a burkolók, csak tudnám mire kérnék el ennyi lóvét.


Szóval marad a pvc.



2021. máj. 11. 12:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#10

Elsősorban az ipari PVC jobb minőségű, mint egy olcsó járólap.

Másodsorban, nem a burkolat a drága, hanem a BURKOLÁS (akár 10eFt/m2 is lehet) plusz a könyörgés valaki akárkinek, hogy szíveskedjen eljönni.

2021. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
#11: Ez igaz, de gondolom aki burkolni nem tud, az szépen lesimítani az aljzatot sem, szóval úgyis hívni kell embert, aranyáron.
2021. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Dehogy kerül annyiba mint a járólap.

Csak lerakásért elkérnek már 10ezret/m2 munkadíjat.

A pvc-t meg egy kétbalkezes is le tudja tenni magának.

2021. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

#13

Letenni igen, de az aljzatkiegyenlítés is megy bármelyik kétbalkezesnek?

2021. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Feltalálták az önterülő aljzatot.

üdv. egy kétbalkezes.

2021. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%

#15

Használtad is már?

Mert én csak videón láttam még és hallottam róla, elvileg nem annyira egyszerű, hogy "bekeverem, kiöntöm azt' kész", van azzal is munka és kell hozzá eszköz... nekem kicsit hihetetlen, hogy ez úgy "magától" megoldódik.

2021. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%
Hát bizony az az önterülő aljzat nem úgy megy ám, hogy jön a Józsi, belódít három-négy vödör anyagot a konyhába, oszt elterül magától... :))))
2021. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Önterülő aljzathoz is kell szakértelem, mert nem olyan mint a víz hogy magától szétfolyik, hanem neked kell elhúzni, és ugyanúgy lehetnek benne hepe-hupák ha valaki rosszul csinálja. Eleve lézerrel érdemes magassági pontokat kijelölni, és addig önteni, elhúzni majd tüskés hengerrel átdolgozni.
2021. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#17

#18

Valahogy így sejtettem, de köszi a megerősítést. Túl szép az "önterülő" ahhoz, hogy igaz legyen. :)

(16.)

2021. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!