Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobába vinyl lap vagy...

Fürdőszobába vinyl lap vagy csempe?

Figyelt kérdés

Fürdőszoba-felújítás lesz a nyáron. Nem mi csináljuk, hanem szakemberek.

Az egyik családtag nagyon vinyl lapot akar (egészben, szóval padló, fal minden). Az egyik szakinak már sikerült lebeszélni, miután nekünk nem sikerült. Nagy nehezen kiválasztottuk a csempét, ahol végül ennek a csalágtagnak az akaratát engedtük, ha már nem vinyl lesz.

De most megint kitalálta, hogy neki azért is vinyl kell. Vinyl-ben nincs is olyan stílusú, mintájú, amilyen mostmár a legtöbbünknek tetszene, hanem be kellene érni, ami vinylben kapható.

Nem bírjuk meggyőzni, hogy ne vinyl legyen. Szerintem kevésbé tartós. Ha mondjuk X év múlva eladnák a lakást csempével szerintem jobban eladható.

Amit még tudni érdemes, hogy pici fürdőszoba és a főnök azt tanácsolta, hogy mivel a meglévő csempe jól lett felrakva, nyugodtan lehet arra rakni az újat (persze megfelelő előkészítéssel). A vinyl 2-3 mm-rel vékonyabb lenne elvileg.

Van valakinek tapasztalata a vinyl-lel fürdőben? Milyen?


2021. máj. 21. 13:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Padlón melegebb érzést ad, ha nincs padlófűtés, amúgy meg némelyik olyan, hogy amíg rá nem lépsz mezítláb, vagy meg nem fogod, esetleg úgy esik a fény szöge, nem tudod megmondani, hogy vinyl. Falon még az életben nem láttam... A főnök honnan tudja, hogy lett az előző csempe felrakva? Ilyen esetben nem az a lényeg, hogy az "egyenes". Hanem hogy mivel lett felragasztva, arra most milyen burkolólap kerül. Ugyanis ha a padlóra a régi járólapra rákerül egy új és a régi nem mozog, nem kopok, akkor az egészen nyugodtan, de falon az előző csempe alatt lévő ragasztó cipeli a régi csempe az új ragasztó és az új csempe súlyát együttesen!!! Kb. hetente jön itt egy nagyon okos, aki megmondja, hogy így kell és nincs sitt és mindenki át van verve, akivel leveretik. Ez nem így működik! A vastagabb burkolólaphoz is már másfajta ragasztót volna ildomos használni ha valóban tartósat szeretnénk. Nem hogy még akár annál is több súlyt terhelünk egy esetlegesen legolcsóbb, normál csempéhez használható ragasztóra.

Nem tudom, hogy a vinyl mennyire tartós, de el kell, hogy keserítselek, akárki vesz egy lakást/házat, az k... élet, hogy széjjel veri úgy ahogy van, sz-rik rá, hogy milyen csempe van a fürdőben, leveri és az aktuálisan épp divatban lévőt akarja. Ha az éppen famintázatú, akkor azt, ha az éppen olyan sötét színű, hogy 8000 lumen is elvész 5m2-en, akkor is azt, mindegy, csak az legyen. Ez nem emel a majdani eladási áron!

2021. máj. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!