Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beszélgettem soproni ismerősöm...

Beszélgettem soproni ismerősömmel, azt mondta szakember (szerelő, festő, burkoló) hiány van a városban. Ha viszont olyan sok ember települt már oda, hogy állítása szerint vannak már legalább százezren, hogyhogy nincs aki ezeket a munkákat elvállalja?

Figyelt kérdés

Még (mifelénk) horrornak tűnő magas összegek ellenében is heteket/hónapokat kell várni. Egy régen még alig hatvan ezres, ma minimum százezres városban.


Ráadásul manapság olyan szép pénzek vannak ezekben a szakmákban ott nyugaton, hogy csoda, hogy nem állt minden második ember valamilyen szakmunkásnak. Mégis hogyhogy nincs ott ember?



2021. jún. 20. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Jaj istenkém, mi lesz amikor felfedezed a térképen Ausztriát meg a többi nyugati országot?
2021. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te tudod értelmezni, amit leírnak, vagy gyatra mód átsiklasz a legfontosabb dolgok felett? Nem tudom eldönteni melyik a rosszabb rád nézve... :D
2021. jún. 20. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

A szakemberek inkabb atmennek Ausztriaba dolgozni.

Gondolom ez Sopronban sincs maskepp, de azt tudom hogy meg azok is jarnak Ausztriaba akik 4-5 oranyira laknak a hatartol, csak ok nem ingaznak.

A masik meg hogy senki sem akar ma mar fizikai munkat vegezni mert egy mernok sokkal jobban keres, foleg ha vallakozo, tehat mernok irodaja van es mernokoket vesz fel.

Egy alkalmazott keres 2000 forintot orankent, ez 320.000 havonta, de egy diplomas meg fel milliot siman megkeres minden honapban.

Na, melyik a jobb?

En szakmunkas vagyok es neha banom hogy nem mentem egyetemre mert nincs rangletra, ha alkalmazott vagyok akkor az is maradok, ameddig nem lesz sajat vallalkozasom. A vallakozas meg rizikos, stresszes, egyszer megy egyszer nem, penzt kell belefektetni, atvernek, alig talalsz embert, kuncsaftok varialnak valamin, visszamondjak a munkat, stb.

Tobb szakmunkas lenne ha fel milliot keresnenek kezdesnek alkalmazottkent, de akkor meg az lenne a baj hogy miert keresnek ennyit. Most az a baj hogy nincs eleg szakmunkas. Az embereknek az lenne jo ha sok lenne a szakmunkas es olcson is dolgoznanak.

2021. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte minden harmadik család felújít.Annyi most a támogatás erre,hogy még az is belefog,akinek szüksége sincs rá.

Sokan átjárnak határon túlra dolgozni.

A mai szakmunkás képzés egy nulla.

45 éves vagyok.

Amikor én szakmát tanultam még volt némi képzés jellege a szakmáknak.

De sok éve már iskolánként és szakmánként jó,ha egy gyerek kikerül úgy,hogy akar is dolgozni.

Ez semmi

Kiöregszik és elvándorol a valamire való iparos.

Aki marad,azt meg győzzed kivárni és győzzed pénzzel is.

És ha szerencséd van,akkor kapsz egy elfogadható munkát tőle.

2021. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!