Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szakember mi alapján...

Egy szakember mi alapján ismer fel egy nárcisztikust? Mennyi a valószínűsége, hogy ne vegyenek észre egy ténylegesen nárcisztikust több beszélgetés után, ha mondjuk a páciens nem mondott el mindent vagy nem teljesen volt őszinte?

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Az alapján, hogy nárcisztikus jegyeket mutat
2020. jún. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha okos nárcisztikus az illető es nem őszinte, akkor simán manipulálhat meg egy jo szakembert is(amiből sajnos kevés van sajnos, saját tapasztalat), fe akkor mégis miért menne az illető pszichológushoz? Ha bármivel kapcsolatban is ferdít, a világon semmi értelme nem lesz szakihoz fordulnia.
2020. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még fiatalabb koromban, néhány évvel ezelőtt külső nyomás hatására voltam, több szakembernél is, mind mást állapított meg nálam. Az első volt az aki azt a megjegyzést tette túlságosan is önző vagyok, de egyébként ő depressziót állapított meg. Egy másik szaki mondta rám, hogy nagyon intelligens vagyok, az IQ-m is valószínűleg átlag feletti, de ahogy belegondolok, azt hiszem, hogy tudatosan, tudatlanul is ezt a képet akartam közvetíteni a külvilág felé. Akkoriban azt mondtam mindenkinek, hogy nem érdekel az emberek véleménye, hogy mit gondolnak rólam, magammal is ezt a dolgot akartam elhitetni, de igazándiból ez nem igaz, sőt, nagyon is érdekel, hogy az emberek mit mondanak nekem, mit gondolnak rólam, nem bírom ha leszólnak, szerintem az átlagnál jobban félek a kudarctól, nem tudom csak úgy elengedni, hogy más mit mond, bizonyos helyzetekben pedig előre félek, hogy milyen visszajelzést kapok másoktól. A külvilág felé viszont igyekszem teljesen más képet mutatni, volt már olyan aki vizsga előtt azt a kérdést tette fel nekem, hogy "hogy tudok ennyire nyugodt lenni?" miközben belül majd szétszedett az ideg, ha valaki családon belül észrevesz valaki valamit rajtam igyekszem a téma elől kitérni. Mostanság ahogy magamat, a gondolataimat, a vágyaimat, az érzelmeimet, az emberekkel való viszonyomat, cselekedeteimet vizsgálom egyre több nárcizmusra utaló jelet fedezek fel amiket akkor elhallgattam vagy nem mondtam azzal kapcsolatban teljesen igazat.
2020. jún. 16. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
En eddig egy pszichologusnal voltam, de o borzasztóan amatőr volt(igen, ezt így ki merem jelenteni), szeritem a szemelyisegzavarokhoz nem is ért. Szeritem egy értelmes ember elég jól tudja diagnosztizalni magát mar olvasottak alapján is. Nyilván laikus vagyok, de ennek ellene en biztosan kijelenthetem, hogy nárcisztikus vagyok. Nekem pl. az apám is az, abban is biztos vagyok es az is biztos, hogy két nárcisztikus soha nem fog megferni egymás mellett. Soha. El sem tudom mondani, hogy milyen rossz érzés volt elmondani bármilyen bajomat egy idegennek, miközben az egesz életemet úgy elem, hogy hazudok, mint a vízfolyás, mert azt akarom, hogy mindeki azt gondolja, hogy teljesen tökéletes körülöttem minden. En néha mar el sem tudom dönteni, hogy épp hazudok-e vagy sem es egy szakembert is simán tudnék manipulálni bármikor, hogy azt mondja, amit hallani szeretnek. A narcik egyébként hajlamosak a saját mentális problémájukat diadalkent megélni, egyszer olvastam erről es meg ebben is magamra ismertem. Amikor először olvastam a témában par eve, ahelyett, hogy megijedtem volna, meg tetszett is a dolog es úgy éreztem illik hozzam ez az állapot... pedig lett volna okom az ijedtségre, mert brutálisan nehéz így élni. Egyébként érdekes, de pont ezen a héten megyek először pszichiáterhez, nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit mond. Az általad leírtak alapján neked is nárcisztikus személyiseged lehet, bar nyilván itt is vannak fokozatok. Egy jo pszichiáter elég könnyen tud diagnosztizalni.
2020. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem megy pszichiáterhez mivel szerinte nem bolond.
2020. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

A Nárcisztikus viselkedészavar nem összekeverendő a Nárcisztikus személyiségtavarral! Van rálátásod önmagadra, mivel a hibáidat is megfogalmaztad! Ha túlságosan sok ideig vagy egy személyiségzavaros ember társaságában netán a szülő és ilyen légkörben nevelkedtél, akkor a viselkedésedben úgy tűnhet, hogy nárci vagy, de ez legtöbbször csak védekezésből eltanult viselkedés.

Egy személyiségzavaros maga a tökéletesség, ő nem megy pszichiáterhez, kivéve, ha már tönkrement az élete és megjátsza, hogy megváltozik.

Alapvetően ő hibátlannak gondolja magát. Te nem vagy az!

2020. jún. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerintem felvettem néhol nárcisztikus viselkedést. Konkrétan mindig azon gondolkoztam velem van baj a családban. Most már biztosan tudom, hogy velük, csak sajnos ők elhitették másokkal, hogy velem. Mindezt a hátam mögött. Én járok pszichiáterhez és régebben pszichológushoz is, mert rákényszerítettek és kitalálták, hogy velem van baj.Én paranoid lettem, de lehet azt hiszik nárcisz vagyok, a családom hazugságai alapján. Nekem senki nem hiszi el, hogy velük van baj és azt se, amit velem tettek. Ők is jártak, de csak, hogy lássam, hogy figyelnek magukra. Nem változtak meg, úgyan úgy lejáratnak és kontrollálnak.
2020. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem náluk, legalábbis a testvéremnél nem vették észre, hogy azok, mert eleve hazudnak. Talán a hazugságvizsgáló segítene csak.
2020. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4# Te pszichopata vagy a leírásod alapján.
2020. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na most voltam a pszichiátrián és megkaptam hivatalosan is a diagnózist nárcisztikus személyiségzavarról.
2023. ápr. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!