Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » T'i hogy vásároltok háztartási...

T'i hogy vásároltok háztartási nagy gépeket? Egybe kiadtok pl egy hűtőre 200e Ft-t vagy havonta X összeggel törlesztitek?

Figyelt kérdés

Hitel pl (10hó×8000ft) vagy kp személyesen egybe?


És miért?



2021. jún. 30. 09:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Megnézem, hogy milyen a hitelkonstrukció.


Ha nulla százalékos hitel, akkor addig befektetem a pénzt (de rögtön megvan rá előre), és havonta törlesztek. Ha nem nulla százalék vagy van egy csomó plusz költség miatta, akkor egybe kifizetem.

2021. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a hűtőt 0% thmre vettem, de a tv-t kp-ra. Változó, amelyik jobban megéri.
2021. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Spórolunk és megvesszük. Soha nem vásároltunk ilyesmit hitelre. Ha hirtelen kéne vmi, arra van vésztartalékunk.
2021. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én általában előbb nézem ki a gépet, hogy mi kell, pl xy típusú hűtő. Ha xy típusú hűtő átlag ára 250 ezer forint, de nekem nincs annyi, akkor vagy várok egy kicsit, amíg lesz (ha nem sürgős), vagy ha menetközben xy típusú hűtőt akciózzák 200 ezer forintra, akkor megoldom akár a 0% thm hitel verzióval, akár mástól kölcsön kérve. Ha sürgős egy másik hűtő, akkor is keresek megoldást, hogy az xy hűtőt vegyem, mivel tudom, hogy arra lesz szükségem (adott specifikációk miatt).
2021. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nekünk most nagy szükségünk lenne egy új hűtőre és meg éreznénk az árát ha egybe adnánk ki. De mivel eléggé hitel ellenes vagyok félek a havi törlesztőtől igazából egy nyűgnek élnénk meg :(. Nagyon köszönöm hogy ilyen sokat írtatok és azonnal válaszoltatok. Szerintetek mit csináljunk? A jelenlegi hűtőnk olyan 25 éves és a fagyasztó része egyre jobban kezd elengedni.... Meg lenne az ára igazából egybe is de most eléggé bizonytalanság van munkahely téren, emiatt is félnénk egybe kiadni.
2021. jún. 30. 10:23
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A helyzettől függ. Ha mondjuk most beszarna a hűtő vagy a mosógép akkor kénytelen lennék részletre venni mert nincs most felesleges félretett pénzem rá. Ha csak egyszerűen szeretném lecserélni más okból akkor inkább gyűjtök rá.
2021. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Mi lenne, ha félreraknátok azt az összeget egy borítékba (ha számlán van, akkor gondolatban), mintha most megvettétek volna egészben a hűtőt, csak épp néhány hónapig részletekben fizetnétek be? Tehát hiába egy-egy részletet fizettek ki, végig ott van félretéve a teljes összeg, így a biztosság is megvan afelé, hogy ki tudjátok majd fizetni, de afelé is, hogy ha minden kötél szakad, költhettek belőle, amit utólag pótoltok vissza.


Egyébként én is idegenkedem a hiteltől, valószínűleg amíg össze nem gyűlik teljesen biztosra az összeg, kihúznám a régi hűtővel.

2021. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%
#5: A helyedben szétnéznék a használtak között is. Egész jókat ki lehet fogni az ilyesmikből.
2021. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hitel többe kerül, mint egybe kifizetni, akkor biztos nem éri meg. Én általában addig keresgélek, amíg találok olyan kompromisszumot, ami tudja, amit szeretnék, de nem kerül többe, mint amennyim van.
2021. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Elore fizetek ilyeneket, akkor is ha 0% THM. Nem jo buli minden kis 200 ezres kiadasnal hitelt intezni. Munkaltatoi berigazolas, szerzodes, kesobb figyelni hogy jokor jo mennyisegben utald a torlesztot.

Ha nincs 200 ezred hutore (ami egy nagyon profi hutonek hangzik) akkor a megoldas nem a hitel, hanem hogy veszel 80ert.

2021. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!