Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ilyen nagy a kereslet vagy...

Ilyen nagy a kereslet vagy ellátási gondok vannak? mi várható a jövőben az árak tekintetében az építőanyagoknál?

Figyelt kérdés
majdnem belekezdtünk a családi házunk felújításába. a kerítés anyaga 380e volt 3 hete. telefonáltak, hogy gyorsan rendeljük meg most 470-ért mielőtt még felmegy jobban az ára. a hőszigetelést is már napi áron számolták, mentünk a boltba megrendelni és közölték, hogy csak 2022-ben tudják leszállítani a megrendelt terméket. ezt el sem akartam hinni, hogy ilyen létezik a mai világban. a beltéri ajtók fogyasztói ára nem változott még, de a boltban azt mondták egy hónap alatt a beszerzési ár kétszer emelkedett, ráadásúl már 12-13 hét a szállítási határídő ami eddig kb. 8 hét volt. és még folytathatnám a példáket, de felesleges. úgy döntöttünk ilyen bizonytalan környezetben nem vágunk bele, kivárjuk mit hoz a jövő.

2021. jún. 30. 14:41
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Jól írtad napi árak vannak szinte. Hogy miért ki tudja. Pl pvc hiány van. Ez biztos mert mikor párkányt vettem a szüleimnek meg kellett rendelni . Mondta a boltos hogy napról napra megy fel az ára mert hiány van.Ebből van ugye ablakpárkány ajtó ablak redőny stb. De a fa ára is duplázódott. Vasanyagról ne is beszéljünk. Olcsóbb nem lesz semmi biztos
2021. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ja. Ma vettem szintén szüleimnek hoztam festett rapézlemezt két terasz fedésére. Horror ára van. És mondták most drágult ez is. De azt is momdta napi árak vannak lehet holnap már más lesz az ár. Vicc. Örülök hogy én.túl vagyok ezeken. Kinek lenne erre pénze. Egy milió már nem ér semmit
2021. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A pándémia miatt leállt a termelés.
2021. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es műanyag hiány: [link]

A BASF gyárának leégése miatt az autóipar is lépett, átterhelt sok gyártó a másik németre, a Dupont-ra műanyag alapanyagok beszerzésénél. Most ott is túl van terhelve minden, így folyik a keleti gyártók bevonása az autóiparba is. Ez persze húzza fel az árakat.


Globális konténer hiány van, ezért a konténer bérbeadók és a konténer hajó üzemeltetők is magasabb áron dolgoznak. Ez minden termék árát drágítja.


USA Európából vásárol fát, mert Kanadával most összerúgták a port.


Az euró megdrágult.


A béreket emelni kell mindenhol,máshogy nem kapsz fizikai munkára embert.


Az emberek még ezen az áron is megveszik, így miért is ne adják ennyiért.


Kb ezek összhangja adja, hogy pl a PVC drága (meg a többi építőanyag is)



Kérdező: hogy mi várható? olcsóbb ha lesz is valamikor (mondjuk talán 1 év múlva), akkor is max 10-20 %al esetleg. A korábbi árszintet már borítékolható D, hogy nem fogja újra elérni.

Lásd ingatlanárak. Évek óta várja mindenki, hogy újra visszaessen a lakások ára, de ehelyett folyton emelkedik. Ugyan ez várható az építőanyagoknál is, majd szépen átgyűrűzik más ágazatokra is.

2021. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogok ilyen árakon bele vágni az építkezésbe ezek hülyék azt hiszik mindenki lopja a pénzt?
2021. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Béreket emelni kell, csak itthon nem emelik🙄
2021. júl. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MolotovPunk ***** válasza:
100%
Mi várható a jövőben?Semmi jó.Nem hiszem,hogy lesz árcsökkenés.Inkább csak drágulás.
2021. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!