Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes hideg fal?

Vizes hideg fal?

Figyelt kérdés
Van egy kőlábazatra épített vályogtégla házunk, kőlábazat meg plusz kb egy méterig a földszintől utána vályogtégla keverve kővel. azaz kőre épült vályoghaz kővel keverve. Gondom az hogy ameddig tart a kő kb 1m-ig minden helységben nedves hideg penészes a fal főleg az északi oldalon.Mit lehet vele kezdeni? Utólagos vizszigetelésre nincs pénz. A tető meglett csinálva + ki lett lógatva a tető 1m ig hogy még véletlenül se érje víz a házat. Azóta megjobban vizesedik. külső szigetelésre+ új vakolat+ mész festékre gondoltunk. Ez megoldja a problémát?

#vizesedés #kőfal #Hidegfal #penészes Vizes hideg falak #Kőalapu vályoghaz
2021. júl. 3. 10:33
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Szigeteléstől még rosszabb lesz. Vízszigetelni se nagyon lehet ha ilyen kevert az egész. Max belülről tudsz húzni válaszfal téglából a falak elé egy plusz falat és így legalább belülről rendben lesz.
2021. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerkezetileg nem a legjobb ötlet szerintem egy idő után ott is kifog jönni a hiba.
2021. júl. 3. 12:32
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ha nem érintkezik a másik fallal alulról meg víuszigeteled akkor nem.
2021. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de a problémát nem szüntetem meg csak úgy mond eltakarom, gondoltam még a radiátorokon mert alulméretezettek és igy hőhídas lesz télen és nyáron nem tud felmelegedni mert mire felmelegszik megint jön a fütésszezon. Mivel a kő nagyon jó hővezető és rossz hőszigetelő.
2021. júl. 3. 14:35
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Volt hasonló házam. Eladtam inkább .
2021. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Azért mert nem lehetett megoldani. Aki megvette azt meg nem érdekelte. A stílusodhoz meg gratulálok.
2021. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beteg a fejed kérdező??
2021. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beteg a tiéd esetleg 😂
2021. júl. 6. 18:17
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Úgy néz ki
2021. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!