Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfának árthat-e az...

Gyümölcsfának árthat-e az egyszeri, nagy adaggal történő hideg vizes öntözés?

Figyelt kérdés

A mostani nyáriasan meleg és száraz időben öntöztem két gyümölcsfámat. Mindkettő meggyfa, egyik legalább 15-20 éves, talán érdi bőtermő lehet, a másik tavaly ültetett újfehértói fürtös. Az öntözés fúrt kútból történt slaggal, tehát a víz hideg volt. Kb. másfél órán át folyattam a vizet a tövükhöz.

Pár nappal később szomszédom rám ijesztett, hogy valahol azt olvasta, hogy nem szerencsés hosszú ideig locsolni a fa tövét, legalábbis hideg vízzel, mert így megfázik a gyökere. És megemlítette, hogy egy ismerősnek akkor ment tönkre két almafája, mikor így öntözte azokat.

Bevallom, kissé megijedtem.

Ki, mit tud erről, milyen tapasztalata van?

Ha tényleg árt neki, akkor mekkora adagot célszerű egyszerre önteni neki és milyen módon? Az, hogy langyosra melegedjen a víz, az nem megoldható.

Egyszeri ilyen öntözéssel végleg bajt csinálhattam, vagy csak ha rendszeresen ezt tenném, akkor tenném tönkre? Vagy akkor sem?



2018. máj. 6. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy megnyugtatlak-e, de és sem szoktam felmelegíteni a kútvizet. Régóta locsolom fúrt kútból a növényeimet. És még eddig egy sem ment tönkre emiatt. Se bokrok (bogyósak), se fák.
2018. máj. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Megfagy.. igen megfagy.. mert a talajvíz lent 5 méter mélyen a fa gyökerénél, nyilván 30 fokos.. Jó nagy hülyeséget mondtak neked.
2018. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen marhaságokat elhinni. A mélyre lemenő fagyökerek pont olyan hideg vízzel találkponsk mint ami a kútból jön. Egyébkén ha nagy a kánikula és nincs csapadék bevágom alájuk és húsz percet árasztom minden fát. Még nem fagytak meg soha.
2018. máj. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A gyökérzetnek nem árt .Az ismerősödnek nem ettől ment tönkre,abban bíztos lehetsz.Csak ő tudja be ennek.
2018. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2018. máj. 7. 23:47
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
De ha nem homok van a kertedben, hanem kötött föld, akkor teljesen felesleges volt az öntözés, mert 1 ásónyom mélyen még mindig csupa sár a föld (tegnap láttam), pedig a hóolvadás óta még nem volt olyan eső nálunk, ami leért volna 5 centinél mélyebbre. Csak jól kimosatsz így minden tápanyagot a földből, és a gyökerek is befulladhatnak a latyakban.
2018. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Te valami lápos helyen lakhatsz. Most rotáltam a kertet palántázás előtt. Hatszor mentem el oda vissza olyan kemény volt pedig nem egy agyagos a talaj itt. Porhanyós. Nem emlékszem mikor volt ilyen kemény utoljára.
2018. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NAgyanyám úgy öntözött, hogy a kútból felnyomta a búvárszivattyú a vizet egy hordóba, ami a locsolandó kiskert mellett volt, és onnan másnap este locsolt kannával.

A fák persze jobban birják, de azért azokat is ésszel kell locsolni, nem havonta egyszer áztatni órákig.

2018. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!