Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora munka egy lemez...

Mekkora munka egy lemez fürdőkádat kettévágni?

Figyelt kérdés

Hogy le lehessen vinni az emeletről, be lehessen tenni a kocsiba.


Flexszel hamar megvan, vagy azzal is munkás, nem csak pár perc?



2021. júl. 8. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Flexel gyorsan megy, csak összeszikrázod az egész lakást. Csempébe, üvegbe csúnyán bele tud égni. Rezgőfűrész vagy orrfűrész kellene, de annál meg a vágás vonalában le kell verni a zománcot mert kinyírja a fűrészlapot.
2021. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nem jó, ha károkat csinál. Olvastam, hogy kalapáccsal is szokták szétverni, de az lehet, hogy másfajta kád.
2021. júl. 8. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Az öntöttvas kádat szokták kalapáccsal szétverni, mert az ütésre törik. A lemezkádnál ez nem működik, meg egyébként is elég veszélyes művelet a szétpattogó szilánkok miatt.
2021. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy meghirdetem ingyen, hátha elviszi két tesó, csak attól tartok, hogy esetleg nem vigyáznának, és a nemrég felújított lépcsőházban kárt tennének a járólapokban vagy a falban (leejtenék, odavernék).
2021. júl. 8. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:

A lemezkádnak nincs különösebb értéke, jelenleg a vaslemeznek 60-70 Ft körül van kilója a méh telepeken. Persze lehet, hogy valakinek így is megéri.

Én orr/kardfűrésszel próbálkoznék. 3-4 fűrészlap valószínűleg elég lenne hozzá és a lemezt majdnem olyan gyorsan vágja mint a flex, csak nincs szikra.

2021. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem fér le sehogy egészben, segítséggel?
2021. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy lefér. Ezeknek a lemezkádaknak mekkora a súlyuk általában? A lift elbírja ezeket?
2021. júl. 8. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:

A lemez kád könnyű, két gyenge ember játszva leviszi. Kb. mint egy könnyebb étkezőasztal.

Én egyedül emeltem be a helyére felújításkor.

Az öntöttvas.. na az durva, aprófát lehet hugyozni tőle.

2021. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fénykarddal csinálnám a helyedben.
2021. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

flex teljesítményén múlik.

A szikrák irányában valaki kézben megtart valami rossz lepedőt több rétegben összehajtva. (milyen gyakran hallani arról, hogy egy szerkezetlakatos vagy karbantartó felgyújtotta magát flexelés közben??, pedig nagyon sok szikrát a ruhájuk fog fel)

Ha elkezd füstölni, meg kell csapkodni majd folytatni a vágást..

Plédet nem javaslom, az hamar lángra kap meg minden ami bolyhos.

2021. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!