Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány liter festék szükséges...

Hány liter festék szükséges egy 53 nm lakás kifestéséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Soha nem festettem még ki semmit. 3 hét múlva kezdődik nálunk az új lakás átfestése. A festő azt mondta majd én vegyem meg addigra az alapanyagokat. Fog elvileg küldeni listát, de még nem tette meg.


Mégis mennyi liter festékkel számoljak ekkora lakásra? 53 nm, ebből kb 49-50 lesz átfestve, gondolom több réteg kell. 3 nagyobb helységből áll.


Próbálom megsaccolni, hogy mennyi pénzt tegyek félre a festékre és mi az amit elkölthetek más bútorra, ezért lenne szükségem a hozzáértők segítségére.


Köszönöm!



2021. júl. 18. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Rá van írva a festékesvödörre, hogy az adott mennyiség, egy rétegben kb. hány m2-re elég. Persze ez nem szentírás, hiszen a gyártó nem tudja, hogy te milyen vastagon hordasz fel egy réteget...
2021. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Tessék, itt egy random kiválasztott festék:


[link]


Oda van írva, hogy kiadósság: 5 m2 literenként.


Tehát ez a 14literes festék kb. 70 nm FALFELÜLET egy rétegben történő befestésére elég!


Szorozd ki, hogy mennyi az össz-falfelület. A szobák kerületét szorozd be a magassággal! És ne felejtsd el hozzáadni a plafon nagyságát!!!

2021. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt egy másik márka, itt 9 m2/l/réteg kiadósságot ígérnek:


[link]


és itt is 2-3 réteg az ajánlott .

2021. júl. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól is sok függ, hogy milyen árkategóriában gondolkozol, mennyire tartós, hány rétegben szeretnéd felvinni a falra, stb. Én kemopol festéket szoktam venni, 14 liter kb 80 nm2re elég egy rétegben, és nem kell többször átfesteni vele mert egy rétegben is simán fed mindent. Nálunk sötét kávészínből lett világos almazöld az egyik szoba. Minél olcsóbb festéket választasz annál több réteg fog kelleni és árban is kb ugyanott leszel mintha elsőre vennél egy minőségi festéket.
2021. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A festő ehhez ragaszkodik, én meg a festőhöz, így ez lesz: [link]


Ha jól látom itt max 14m2/liter/réteg

152 m2 falfelület jött ki nekem (felfele kerekítve), tehát ha 12-el számolok a biztonság kedvéért, akkor 13 liter kell egy réteghez mindenhová. Két réteget ajánlj, így akkor 26 liter. Felfele kerekítve 30 liter, tehát két nagy doboz. Doboza 9000 huf, létezne, hogy 20.000ből megúszom??? Én eddig olyan 200 ezerre saccoltam. Látszik sosem festettem még. Persze tudom kell még glett, stb, de többnek gondoltam.


Minden fehér lesz, pár falrész kivételével (ami színes), de most csak a fehér része érdekelt.


Vagy nagyon elszámoltam?


Köszönöm mindenki türelmét!

2021. júl. 18. 16:46
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Fel sem mérte a festő??? Hány m2???

Na nálam nem igen festene.!!

Valami mex mester lehet!

2021. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de én nem biztos hogy latex festéket választanék. Mosható meg minden, viszont van ismerős akinek az volt és a következő festés előtt le kellett vakarni az egészet, ami mögött tiszta penész lett mindenük.
2021. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
tényleg furcsa ez a festő, az ilyesmit a festő veszi meg, vagy legalább megmondja neked hogy pontosan mit és mennyit vegyél. Amúgy ha többet veszel, a bontatlant a legtöbb bolt simán visszaveszi. Ezt majd kérdezd meg előre a boltban.
2021. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam fentebb, fog pontos listát küldeni 1,5 hét múlva. De én a bútorok vásárlása miatt fel akartam most mérni, hogy kb mekkora összegre számítsak.


Láttam munkáit, gyönyörűek, mást nem akarok. Ezt a festéket használja mindig, így láttam élőben is, tetszett.

2021. júl. 18. 17:28
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem a festék ára lesz húzós, hanem a munkadíj!
2021. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!