Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor szelep, légtelenítés,...

Radiátor szelep, légtelenítés, új szelep?

Figyelt kérdés

Új szelepeket szeretnék a régi helyett, és jól szeretném feltenni, hogy ne csöpögjenek, illetve légtelenítőt szeretnék csak nem tudom mindre kell-e vagy elég egyetlen?


Földszintes ház, pince-szuterénnel, ahol vannak a kazánok. Tehát a radiátorok egy magasságban vannak tulajdonképpen. Melyikre vagy mindre tegyek légtelenítőt? Automata lenne a legjobb, és a legnagyobb gond, hogy 3/4-es a rendszer fémcsövekkel, régebbi, nem a modernebb alubetétes 1/2 colos történet.


Gondolkoztam termosztátos szelepen is, de olvasni róluk ezt is azt is.


A legjobb a golyós szelep lenne - ha lenne olyan méretben ami passzol (mármint hosszra, nem átmérőre), bár nem túl esztétikus. Ez utóbbi csereszabatos egy hagyományos radiátor szeleppel?


2021. aug. 9. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Légtelenítőt a legmagasabb pontra szokás tenni, vagy olyan helyre, ahol légdugó keletkezhet. Alá érdemes egy elzáró, hogy könnyen cserélhető legyen, illetve el lehessen zárni szükség esetén. Kérdés a rendszered kialakítása az elhelyezés és szükségesség miatt. A rendszer le van egyszer légtelenítve, gond nélkül elvan hosszú ideig.
2021. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na kissé egyben tettem fel a kérdésemet. Tehát két része van, milyen szelepet érdemes venni ha 3/4-es a rendszer előremenőt, illetve légtelenítőt hova tegyem. Múlt szezonban hallottam néha bugyogni a rendszert (nem ment forráspontig pedig, kétszer volt olyan véletlen, akkor gyorsan visszavettem a teljesítményt visszahűlt, csöpögött egész télen három helyen is sajnos, ezeket akarom javítani, ill a légmentesítést megoldani.
2021. aug. 9. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:

A szelepen rajta van a méret általában. Az, hogy a cső 3/4 es kevés. Radiátorhoz is csatlakozik egy mérettel és menettel. Általában 3/4 hollandis, másik fele külső 3/4. De ezt látni kell, mert többféle van. Tehát minimum egy kép kell.

Légtelenítőt legmagasabb pontra teszik, ott távozhat a levegő. Ezt így szintén nem határozható meg, ( ha te nem látod a fűtésrendszereden)és csőbontás is kellhet hozzá. 60 fok felett már suhog a víz, az is hallható.

Tehát így a szelep típusod nem állapítható meg, a légtelenítő pontos helye úgy szintén nem.

2021. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Talán ez a legtipikusabb megjelenési formája:


[link]


Mofémes szerintem, és rá van írva hogy 3/4-es, belső menetes, a szelepet tekerem rá a csőre, majd a radiátorra egy anyával a másik, kúpos részét.


A radiátor nem ilyen mint a képen hanem az ún. "Romantic" fantázianevű, szintén alumínium de a jobbik variáns. Csatlakozása ugyanaz tudtommal...


30 éves technika, javítgatni kell már.

2021. aug. 9. 10:48
 5/8 A kérdező kommentje:

A fűtésrendszer legmagasabb pontja meg természetesen a plafonon ami fut előremenő cső, vagy még magasabban a tágulási tartály a padláson :) Oda nehezen teszek már bármit is.


Meg egyébként nem is értem, a tágulási tartályba miért nem távozik el a fölös levegő, jó lehet odáig nem kering fel a víz, de akkor is, a levegő mehetne arrafelé.

2021. aug. 9. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:

3/4 belső menetes sarok radiátor szelep. Másik fele hollandis

[link]

Akkor nyitott rendszerű a fűtés. Ha van kerigető szivattyú, azt is hallod. Ha eredetileg gravitációs volt, akkor a radiátor lejt a vége fele, ilyenkor a radiátorszelep hollandinál lehet óvatosan légteleníteni.

Merre lejt, vagy vízszintes a radiátor?

2021. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van keringető szivattyú is, de nem használom, a szerencsétlen szintén csepeg, azt is javítani fogom... Gravitációsan egyébként prímán működik, gond nincs vele, hamar megfordul csak a csepegést és az esetleges levegősödést akarom elhárítani. Természetesen a radiátorok lejtenek.


Ez bugyogás nem folyamatos úgymond súrlódó hang. Általában akkor csinálta mikor már kevés volt a víz, ha kicsit rátöltöttem akkor egy jó darabig jó volt. Biztos hogy levegősödés volt, a csőben is hallottam hol itt hol ott, és olyankor a radiátor is kattogott, egyébként meg néma csendben tette a dolgát.

2021. aug. 9. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:

A tágulásiba elég víznek kell mindig lennie, nem éppenhogy, hanem jópár liter. Utántölteni hálózatról kell és alulról, így a levegőt kinyomja. Feltölteni szintén így, és lassan. Utána radiátoronként a hollandit meglatíva szépen lassan. Közbe tölteni a rendszerre, nehogy levegősödjön.

Gondolom a sok csepegés miatt lesz levegős. Máskülönben egyszer jó, akkor az is marad.

2021. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!