Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ablakok cseréje?

Régi ablakok cseréje?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy lakást egy régi, villaépületes környezetben épült házban. A ház nem műemlék, nem is annyira szép, mint a környéken levő villák, de ez is már lehet vagy 100 éves. Jelenleg régi, dupla (külön nyitható, a régi stílus szerint) ablakok vannak a lakásban, de nem túl jó állapotban, cserélni kéne őket.


Viszont nekem nem igazán tetszenek a régi ablakok, szúnyoghálót nem is tudom, hogy lehet egy dupla ablakra tenni, meg a kis ablaktáblák csak lefogják az egyébként szép kilátást.


Kérdés: átalakításnál engedélyeztetni kell azt, hogy ki milyen ablakot tetet be a mostani helyére? Csinálhatom azt, hogy berakatok egy műanyag ablakot, a régi helyére?


A házban a többi lakásban mindenhol még a régi ablakok vannak, de nem műemlék!



2021. aug. 12. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs műemlékvédelem, akkor az abalkosok mindent megoldanak.


Az eldöntendő dolog így az ablakosok felé az, hogy a fa tok megmarad, és abba megy bele az íj műanyag tok. Tehát ez egy olcsóbb, rombolásbentes megoldás, viszont ez is csökkentené az ablak méretét.

Tehát mindenképp arra menj rá, hogy a tok is legyen kipucolva teljesen. Itt pedig tervezzétek bele a jövőbeni felújításokat is.

2021. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"tok is legyen kipucolva teljesen. Itt pedig tervezzétek bele a jövőbeni felújításokat is"


Ezt hogy érted?


Ebbe a tokba nem hiszem, hogy bele tudnának építeni egy műanyag ablakot, mert kb ilyenek:


[link]


De nem is ragaszkodnék én ehhez a tokhoz, mállik is már, jobban örülnék egy újnak, és akkor felőlem már lehet műanyag.


Ilyenkor bontani kell, ki kell szedni a régi tokot, úgy érted, hogy ilyenkor oda kell figyelni, hogy kipucolják rendesen, ne maradjon ott egy része?

2021. aug. 12. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen műemléknek lennie a háznak, ha történelmi negyedben van, és az ablakok az utcára néznek, a településrendezési hivatal dönti el, hogy megfelel-e a ház kinézete az új ablakokkal. Hisz azt se csinálhatod, hogy pl egy 100 éves házat neonzöldre festéshez, hiába nem műemlék épületről van szó. Nem illeszkedik a város/ falu összképébe.
2021. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszer utánaolvastam, de nem sokra emlékszem. A opció, hogy a gerébtokos ablak keretébe építenek 1-2 légkamrás üvegezésű szárnyakat. Ilyenkor nem is feltétlen szokták meghagyni a belső szárnyakat. Hátránya, hogy nem fog úgy szigetelni, mint egy falba épített, modern, műanyagkeretes ablak.
2021. aug. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Igen, én is emiatt kérdeztem főleg.


Szerencsére azonban nem az utcára néz, hanem belső kertre meg a szomszéd házakra. Utcáról legfeljebb a kerítésen bekukucskálva lehet látni belőle valamit, de akkor is eléggé meresztened kell a szemedet. Szóval az utcaképet nem befolyásolná. Viszont a ház "egységességét" megbontaná, de ezt a csak a belső kertből vagy a szomszéd házak emeletéről látnád.

2021. aug. 12. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyeztess a közös képviselővel. Ha az SZMSZ-ben nincs erre külön szabályozás, akkor mehet. Nálunk pl. a bejárati ajtókra van. Csak ugyanolyan színkódú lehet, mint az eredeti. Az erkély korlátfestésre is van. Vagy eredeti téglavörös jellegűre, vagy feketére festhető.

No de ha nincs külön szabályozás is érdemes olyasmi jellegűt betetetni mint a régi. Egy jó nyílászárós mindent megold. :) Tök sok helyen látni ilyen ablakokat már műanyagból, csak már ugye egy rétegű/szárnyú, mivel az önmagában többet szigetel, mint ennél a típusnál a két ablak együtt. :)

Jó széles ablakpárkány lesz belülről, de szerintem ez önmagában nem baj.

2021. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!