Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi fa ablakok cseréje...

Régi fa ablakok cseréje műanyagra? Szerintetek érdemes a fa tokot is teljesen kibontani és úgy cserélni, vagy maradhat a tok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 16:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
1980-ban épült házról van szó...
2016. jan. 4. 16:43
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Légy óvatos. Eddig csak olyanról hallottam, hogy ahol kicseréltették, ott mindenhol elindult lakáson belül a penészedés.
2016. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Én cserélném. A penészedés nem ezen múlik, általában azért indul be, mert a műanyag ablak tényleg légmentesen zár. Olyat kell venni, amiben van beépített szellőző.

Bár az én olvasatomban akkor már majdnem mindegy, hogy cseréled-e vagy sem :D

2016. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Tokkal együtt adják az ablakokat. Ha cserélsz, akkor nyilván a tokot is kell.Vagy simán újítsd fel a régi fa nyílászárókat. Penészedés elkerülhető, rendszeres szellőztetéssel és páramentesítéssel. Számold ki melyik az olcsóbb, megfelelőbb számodra.Szép a műanyag és jól szigetel, nem vetemedik. (N)
2016. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
csak sokan az új műanyag tokot belecsavarozzák a régi fa tokba, hogy ne kelljen annyit bontani. láttam már ahol így csinálják
2016. jan. 4. 17:55
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Mi a fa tokokat benn hagytuk teljesen jó így. Ha zavarna a tok biztosan el tudnám burkolni. Akik csinálták azok ilyesmivel nem foglalkoztak.
2016. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Jó kérdés, bár nálunk nem volt kérdés, hogy a szépséges új ablakok tokkal kerülnek be (bár fa ablakaink vannak, mert nekem az tetszik).

Csak mert teljesen jól zár az ablak, még nem penészedik a ház, nekem a résszellőző fura gondolat, nem azért költöttünk rengeteget a hőszigetelésre s a nyílászárókra, hogy ne zárjanak... Ha lenne pénz, szellőztetőrendszer lenne, így marad a kézi szellőztetés. Télen semmi gond, hisz kint hideg van, remekül leviszi a párát percek alatt. Esős meleg ősz vagy nyár, amikor a szellőztetés csak ront a párahelyzeten s a párátlanítógép sem opció (legalábbis nyáron, amikor nélküle is túl meleg van), az már más, de ilyen gondunk sincs sűrűn s a pára akkor sem olyan magas, hogy penészedéstől kellene tartanunk.


Csak ablakcserénél, szigetelés nélkül már lehet, hogy gond van a hideg falakkal...

2016. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Van itt egy kis tévedés úgy látom. Minden ablak tokkal kerül beépítésre. Csak van ahol a régi fa tokba illesztik bele az úablakot és ablaktokot
2016. jan. 5. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így van utolsó, tökéletesen leírtad..
2016. jan. 5. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem egy ablak lényege, hogy minél több fényt engedjen be, ha a régi tokhoz csavarozzák az új tokot akkor lényegesebben kisebb lesz az új ablakod, mivel hasznos beépítési helyet veszítesz azzal, hogy a régi tok bent marad.

a másik pedig, hogy 40 éve a tokrögzítés úgy működött, hogy televerték kívülről 100-as szeggel az ablak tokot, majd szépen körbe falazták, ez volt a rögzítés.

se hőszigetelés, se normális rögzítés, se vízmérték...amelyik ablakos rábeszéli a kuncsaftot arra, hogy így a tuti, az minden csak nem szakember.

ez a penészedés mizéria meg már kezd unalmas lenni.

2016. jan. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!