Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ablakok cseréje, szerinted?

Régi ablakok cseréje, szerinted?

Figyelt kérdés

Két kis ablakot cseréltünk, a fürdőben és a padlásfeljáró helyiségben.

Körülbelül ilyen 50x60-as vagy valami hasonló kisméretű ablakokról lenne szó.


Salamander ablakokat vettünk és akiktől vettük ők be is építették. Betették vízszintbe, aztán több óra múlva eljöttek és én azt hittem hogy be is fúrják a falba, de azt mondták hogy "ilyen kis ablakokat nem szoktak fúrni".


Szerintetek?

Másoknál is jártak el így, ilyen megoldással?



2018. nov. 1. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

Megspóroltak 300 ft-ot...

Én többek között ezért csinálom magamnak.

Legalább 2 csavar kellett volna, mert a purhab elöregszik egy idő után, rossz esetben kiesik az ablak.

2018. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen kis ablakot tényleg csak purhabozni szoktak. Nagyobbat is.

UV-mentes környezetben elég jól bírja a purhab.

2018. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz baja. 2 csavart mi is át szoktunk küldeni rajta, de egyébként tényleg teljesen megszokott ilyen kis ablakokat purhabbal rögzíteni. Ennyit még a vakolat és a festés is megfog, semmi súly, semmi erőhatás.

Nyugodt lehetsz, semmi baja nem lesz.

2018. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

felesleges tökrögzítő csavart rakni egy ilyen kis ablakba.

anno fürdőben cseréltem hasonló méretűt egy olcsó ideiglenes fa ablakra, csak purhabbal ragasztottam be.

mikor eljött az ideje, hogy az összes ablak műanyagra lett cserélve, az emberek azzal szívtak a legtöbbet mire kiszedték, szét kellett verni a spalettát meg a tokot is.

2018. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtattatok. :)


Kicsit érdekes volt a gondolkodásomnak felfognia hogy ez tényleg csak ennyire egyszerű. :)

2018. nov. 1. 18:35
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező!

A legtöbben itt szarból építik a várat, ráadásul hanyagul és nagy pénzért.

Az ablakokba 3 db 30cm-es csavart szoktam beküldeni a téglafalba oldalanként, azaz ablakokként 6 db-ot.

Ajtóba meg 5-5 db-ot.

kb. 100 Ft/db.

Nálam nem is lóg vagy vetemedik meg a későbbiekben egyik nyílászáró sem!

De ugye sokan ezt a pár száz Ft-ot is kispórolják.


Csak megjegyzem, hogy felénk egy időben sok betörés volt az ilyen hanyag munkák miatt.

A nyílászárón a takarólemezt lepattintották, és sniccerrel körbevágták a purhabot és már bent is voltak 3 perc alatt.

Fentebb írta valaki, hogy milyen könnyen kiszedte a saját ablakait, mert csak a purhab tartotta. A betörők is ezt tették, csak ők nem a sajátjukat vágták körbe...

Még annyit, hogy ilyen esetben a biztosító sem fizet.

Megéri??!

2018. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok mit mondani.


Ha a betörő nagyon akarja, elvágja a csavart is, talál rá módot! ;)


De szerintem előbb veri ki az üveget, minthogy körbe vágná az ablak körül a purhabot.

2018. nov. 1. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

"Fentebb írta valaki, hogy milyen könnyen kiszedte a saját ablakait"

Majdnem az ellenkezőjét (más szedte ki), na, azt írták. :D

2018. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os, honnan tudná egy betörő, hogy 1,80 magasan érdemes leverni a vakolatot és körbevágni egy kis ablakot, majd bepréselni magát rajta, úgy, hogy csak akkor tud bemászni ha feláll valamire? Ne bohóckodjunk már. A csavaron senki nem akar spórolni, nekünk ingyen van (ömlik a beszerelők kocsijából ez, a műanyag takaró, az ék, persze a cég fizet érte egy elhanyagolható összeget, de nem számoltatja el, felesleges lespórolni), egyszerűen nem fér be normálisan a kis kávába az ütvefúró. Ha elvetemedik egy 60x60as ablak, ott baromi nagy a gáz:D A nagyobb szerkezeteket sem önmagában a csavar tartja, hanem jórészt a hab, ezért tilos kinyitni az ablakot, amíg az meg nem szárad, be nem dagad rendesen. Nem lesz gond.
2018. nov. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy egy nagy ablakban igaz amit mondasz, oldalanként 3-3 csavar, egy 60-as ablakot 15 centinként rögzíteni viszont kicsit túlzás, magát a vasalatot gányolod szét.
2018. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!