Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy társasházban lakom, ahol...

Egy társasházban lakom, ahol az eredeti kb 25 éves fali parapetes gázkazán van. Szeretnénk kicseréltetni kondenzációsra Ha nem terveztetem(drága, körülményes a kivitelezés) meg csak kicseréljük milyen következményei lehetnek a jövőben?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az egyszerű kèszülèkcsere az működhet gázterv nèlkül, azzal nincs gond. Ha a hivatalos szerelő vállalja akkor nem lesz gond.

Gázterv amúgy 80-100 ezerből megvan, nem 500 az, de mindegy. Nem azt írtad, hogy hivatalosan megy kèszülèkcsere eljárással, hanem hogy szakszerűtlenül okosba.

2021. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ès amúgy tervezőt sem kell kèrdezned. Ha az engedèllyel rendelkező szerelő megcsinálja, lepapírozza, akkor azzal nem lesz gond. Ő tudja mikor kell gázterv ès mik a vèdőtávolságok.
2021. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A tervezéssel úgy lehetne megoldani hogy az eredeti helyén szívja a levegőt a kéménybe pedig nyomja az égésterméket. Na ez nekem 2 helyiséggel arrébb van. Maga oda vezetni a kéményt + bélelni stb na ez a drága.

Köszönöm a válaszokat.

2021. aug. 21. 15:26
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az elején azt írtad 25 éves parapetes fali kazánod van.

Aztán megtudtuk hogy fég kazán.

Aztán kiderült hogy van kémény is és szétválasztott rendszerben gondolkodik a tervező.

Parapetes turbós de van kémény is Fég is és 25 éves?

2021. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Volt egy szerelő nálam ő így oldotta volna meg.

Akiről most van szó készülék cserét mond.

Lehet régebbi kazán passz, állítólag turbós ehhez sem értem sajna.

És igen van kémény :)

2021. aug. 21. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!