Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 18m^2-es padló lecsempézéséhez...

18m^2-es padló lecsempézéséhez mennyi csempére van szükség? A csempén kívül mi kell még és azokból mennyi?

Figyelt kérdés
A konyhát szeretnénk kicsit felújítani, viszont nem tudom hogy miből mennyi kell, illetve mi mennyibe kerül. Csempét már kinéztem, azon kívül max 50ezret tudnánk még rászánni az anyagköltségre, így ha (az anyagköltség) kijönne csempe ára + 50ezerből, akkor idén megkérnénk egy burkolót, ha nem, akkor csak jövőre.

2021. aug. 25. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Kb 20 nm járólapot kell venned. Az 50 ezer nagyon kevés, nem lesz elég.
2021. aug. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem a járólapra szánok annyit, hanem mint ahogy írtam azon kívül a többi anyagra. Mint pl. fuga, csemperagaszto... Nem tudom más kell-e még hozzá, miből mennyi?
2021. aug. 26. 07:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Burkolót kiválasztod és ő elmondja, mit kell megvenned ahhoz, hogy ő dolgozzon vele. Plusz megtudhatod, mennyiért vállal el egy ekkora területet.
2021. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem elég megírnod a helyiség összterületét. Tudni kell a csempék méretét is. Ha pl., az egyik oldal 3 méter, akkor a 30 cm-es csempéből elég egy sorra 10 db (fugával). A másik oldalt elosztod ,30-cal és megkapod hány sor lesz ezen az oldalon. Általában 10%-ot vesznek még pluszban a hulladékra. Ezt csak irányadásnak vedd. A szakember megmondja ha megmérte, látta.
2021. aug. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértés történt. Nem a burkolóra szánok ennyit, nem is a csempére. A fugaanyagra, csemperagasztóra, azokra az elválasztó keresztekre.

Az érdekelne hogy ezeken kívül van-e más amit be kell szereznem, illetve a fugaanyagbol a csemperagasztóból illetve a keresztekbol kb mennyi kell ha 30x30 centisek a csempék és kb 18nm a felület?

2021. aug. 26. 12:13
 6/10 Majatom ***** válasza:
81%

Nagyon durván számolva kb.:

2 zsák 25 kg-os flexi ragasztó: 6.000

1 csomag fugakereszt: 1.000

2 db 5 kg-os fugázó: 8.000


Ha régi csempére megy, akkor kell még 2 db 1.5 kg-os tapadóhíd: 5.000


Ez még mindig csak 20.000, szóval simán kijön 50.000-ből.

A pontos mennyiségeket, hogy miből mennyi is kell, majd mondja a mester.

2021. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre valaki értelmezte is a kérdésem, köszönöm a teljes értékű választ :)
2021. aug. 27. 16:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a 6-ost ki pontozta le. Én teljes lakásfelújításban vagyok, a burkoló a konyhát/fürdőszobát nullára bontott állapotból hozza vissza, plusz 14 nm-t járólapoz. A járólap mellé kb pont ugyanannyi anyagot vettem, mint amennyit a 6-os írt. Az más kérdés, hogy a munkadíj többszörösen meghaladja az anyagköltség árát.
2021. aug. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én sem tudom miért lett lepontozva, valószínűleg akik nem tudták értelmezni, hogy csak a csempe árán kívüli anyagköltség amire a maximum keret az 50e.

A burkoló munkadíja és a csempe ára más kategória.

A 6-os volt az egyetlen válaszoló aki tényleg leírta hogy miket kell vennem és (körülbelül) mi mennyibe kerül.

2021. aug. 29. 10:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, az övé volt az egyetlen értelmes hozzászólás. Bőven ki fogsz jönni 50 ezerből. Nálunk azért lett több, mert kellett 35 ytong tégla, plusz a mi burkolónk csak Eco Prim tapadóhíddal hajlandó dolgozni. Abból a 10 kg-os 22.700.- Ft volt.
2021. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!