Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány amper teljesitményű...

Hány amper teljesitményű villanyóra szükséges egy lakásba, ha elektromos tűzhelyet szeretnék használni?

Figyelt kérdés

2021. aug. 10. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen tűzhely? Mert az sem mindegy. Kinézted már? Mert van 1 és 3 fázisú és aztól függ.
2021. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem a villanyóra határozza meg, hogy neked mekkora áramerőség amit kaphatsz, hanem az elé kötött kismegszakító. Ahogy olvasom nemritkán 25-30 Amper is kellhet neki, de ahogy előttem is írták nem biztos, hogy egy fázison, lehet háromra elosztva kell bekötni.

[link]

2021. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami eddig volt, plusz a tűzhely.

Normál elektromos főzőlapoknak minimum 2x16A kell (akár egy fazisrol két kör) de vam amelyiknek mindenképp valódi 3 fázis kell.

Mindenképp bővíteni kell, vagy 3 fázisra, vagy az 1 fázist sok sok amperre.

2021. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
1x32A kevés a főzőlapos háztartásnak, 3x16A -al már megy, 3x20A ajánlott. Ugye nem hátrány ha 3-4 nagy gépet is tudsz egyszerre használni.
2021. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A villanyszerelő megnézte a helyet és 4000 kw alatti összteljesitményű villanytűzhelyet ajánlott. Most már csak az a kérdés hol találok ilyet? Melyik gyártó forgalmaz hasonlót?
2021. aug. 20. 06:36
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nincs benne semmi varázslat: ha fele akkora teljesítmény, akkor fele akkora a főzőlap :)

4 helyett csak 2 zónás.

2021. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Baker, nekem csak a sütőm 2,9kW, így tényleg csak valami főzőlap fér bele.
2021. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Számomra ez szomorú hir. Én tűzhelyet szeretnék.
2021. aug. 21. 06:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gázod nincs? Mert akkor még a kombinált tűzhely jöhetne szóba. Én is gázzal főzök, de villannyal sütök.
2021. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézd, szerethetnél te tűzhelyet, és akár vehetsz is, de e pillanatban nem tudsz rajta egyszerre mindent teljes gőzzel használni. Ha a villanyszerelő a 4000 W összteljesítményt meg nem haladót javasolt, akkor vélhetőleg annyit használhatsz egyszerre. Ez egy normális tűzhelynél

- 1 nagy lap (közelíti a 4000 W-ot)vagy

- 1 szokásos sütő (kb 3000 W) meg egy lap a 10 fokozatból a másodikon, vagy

- lapokkal többet is lehet üzemeltetni kisebb teljesítményen, bár a víz nem forr fel.

Nem tudom, egy ilyen, mint a linkelt mennyivel olcsóbb, de ha jelentősen nem, akkor tán jobban tennéd, ha normálisat vennél, és ezekre a szempontokra ügyelnél, s majd mikor lesz nagyobb mérő, akkor hívhatsz lakodalmasokat is.

2021. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!