Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lichthofra ablak vágása?

Lichthofra ablak vágása?

Figyelt kérdés

Van egy régi (100 éves) belvárosi házban lakásom, ahol a nappali közepét oszlopszerűen szétválasztja a lichthof, körbe lehet járni. Csak egy kis ablak van rajta, a tető ugyan lefogja kicsit a fényt, de mivel a legfelső emeleten van, még ennek ellenére is fényes, besüt rajta a nap. Nagyon pici ablak van rajta, kb 30 cm.


Láttam olyan ötleteket, hogy a lichthof fala teljesen üvegből van:


[link]


Vagy ahol nem teljesen üveg, de ablakokkal borított:


[link]


Ezek a megoldások mennyire megvalósíthatók egy belvárosi, régi házban?


Gondolom engedélyeztetni kell, mert a lichthof fala tartófal?


Statikailag viszont mennyire megvalósítható? Mivel az ötödiken van, legfelső szinten, gondolom itt már nem kell annyi súlyt tartania a falnak, mintha mondjuk az elsőn lenne.



2021. szept. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezek amiket mutatsz, a földszinten vannak, nálad nem lehet így megcsinálni az V-en, mert nem zárhatód el padozattal.

Egyébként érdekes megoldás ez nálatok, mert másutt nem a lakás közepén van, hanem a klotyó/fürdő/vagy kamra szellőzését szolgálja.

2021. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te tetőtér beépítésben laksz?... mert tényleg nem a lakásban szokott ez menni.

Le nem zárhatod, nagyobb ablakot meg ne akarj, mert 4 emelet kakáját szagolhatod.

2021. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tetőtér, a tető még fölöttem van.


Itt is mellette volt a fürdőszoba régen, csak az előző lakó egybevont két lakást, és megszüntette az itteni fürdőszobát, úgyhogy ez most egyben van az amerikai konyhás nappalival, cserébe lett itt egy oszlop.


Az első, amit mutattam földszinten van, a másodikról nekem derül ki, az lehet akár emeleten is...


Tudom, hogy nem lehet majd odarakni növényeket, nem is az a cél, csak hogy több fény legyen. Szellőztetni nem itt fogok.

2021. szept. 3. 11:59
 4/9 A kérdező kommentje:
*A másodikról nem derül ki
2021. szept. 3. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Második is földszinten van, mert nem szabad lezárni.

Tehát értelemszerű, hogy födszint.

Egyébként a 2-ik képen nem is értem a funkcióját, azon kívül, hogy egy kegyetlen ronda monstrum.

2021. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem látom, hogy le lenne zárva. Mire gondolsz?

Szerintem tök jól néz ki. Abba gondolj bele, hogy mi lenne helyette? Egy fehér fal, ami labirintus-szerűvé tenné a szobát. Ezt ugyan nehezebb tisztán tartani, de átlátsz rajta. Ha ez a legmagasabb emeleten lenne, sok természetes fény jönne be, nem kell villanyt kapcsolni. Ez a funkciója. Ahogy a nevében is van: licht-hof.


De ízlés dolga, kinek mi jön be, engem a megvalósítás érdekelne.

2021. szept. 3. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy, mint más falnál, meg kell kérdezni egy szakit (statikust), hogy szabad-e rá ennyi ablakot tenni vagy tart valamit. Szerintem egyébként jó ötlet, több természetes fény jön be. (Terasznak a földszinten megcsinálni necces, mivel alulra leginkább döglött galambok szoktak bepotyogni.)
2021. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen lakásom csak a földszinten és ajtó nyílt oda.

Minden "pedáns" lakó oda dobálta a szemetét ezért rendszeresen takaríthattuk.

Ha a legfölső emeleten laksz, akkor nem tartok lehetetlennek egy nagyobb nyitható ablakot, hogy tudjad takarítani a túloldalát is.

Áthidaló mindenképpen szükséges lesz.

Üvegtéglából kirakva sem lehet csúnya.

Kérdezzél rá a ház tulajdonosánál vagy az építészeti osztályon.

2021. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. szept. 3. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!