Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kültéri burkoló visszaragasztá...

Kültéri burkoló visszaragasztása előtt érdesítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A kerítésünk oszlopáról lepotyogott burkolatot szeretném visszaragasztani. A korábbi kérdésre kapott válaszok alapján flexibilis ragasztót már vettem. Van viszont egy olyan kérdésem, hogy a csempe alatti felületet nem kellene-e felérdesítsem? Mert ha kikeverem a ragasztót akkor csak nagyon vékonyan tudom bekenni a burkoló hátsó részét mert a régi ragasztó ott van az oszlopon mint egy sík felület (lásd fénykép az alsó hiányzó burkolat). Szóval mit kellene ezzel csináljak? Pl flex-szel hasogassam be? Vagy kalapáccsal + vésővel próbáljak barázdákat vésni bele?


Előre is köszönöm a tanácsokat.


Illetve még egy kérdés: 5-6 ilyen burkolóhoz mégis kb mennyi ragasztót kell keverni? (anyag van, találtam egy nagy zsákkal még az előző tulaj hagyta itt)


így néz ki jelenleg a kerítés: [link]


2021. szept. 14. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni mennyire stabil a felület, ha igen mély alapozóval bekened és máris burkolhatsz. Ha a ragasztó ami az oszlopon van nem stabil, le kell verni kalapáccsal vagy hidegvágóval és utána mély alapozás, burkolás. Régi ragasztó nem biztos hogy jó ötlet.
2021. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de nem vagyok közelebb. Attól, hogy bekenem mélyalapozóval ugyanúgy ragasztani kell a burkolót, viszont már nincsen hely, mert ha rendesen megkenem a cuccal akkor ki fog állni a többi - még ép - kő közül. Ha meg hajszálvékonyan viszem fel akkor gondolom fog rendesen tartani, az első szél leviszi.
2021. szept. 15. 08:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindegyik ragasztónak megvannak a paraméterei ami általában rá van írva a csomagolásra. Van amelyiket hajszálvékonyan felvihetsz, van amelyiket nem. De komolyan nem értem mi a probléma?! Vagy levered a régi ragasztót és újból ragaszod az egészet, vagy vékonyan felviszed a ragasztót és visszaragasztod a lehullott burkolatot. Vagy ha ennyire nincs műszaki érzéked, hívsz egy szakembert! Egyébként, nagy eséllyel azért jött le, mert a víz aláfolyt és felfagyott.
2021. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!