Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere utáni kültéri rés...

TappancsMancs kérdése:

Ablakcsere utáni kültéri rés eltüntetésére mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Panel erkély kültéri részén van kb 1 cm-es rés. Egyik oldala beton a másik a műanyag, tehát ezek között kellene valami falazóanyag kültérre. Gondolom. Vagy purhab sok rétegben lefesteve az nem jó még erős festéssel sem? Milyen megoldások vannak?

2021. szept. 18. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miről van szó? A nyílás és a nyílászzáró közötti rés, amit eleve purhabbal szokás befújni? Mert az 1cm, az nem sok, erre kapható takarószegély, sima és 90 fokban hajlítható is. Ezt elméleti síkon eleve a nyílászárót beépítőnek fel kellett volna kínálni, hogy tegyen-e szegélyt, ill. valakinél annyira evidens, hogy fel sem kínálja, tesz szegélyt. Ha ez nem, akkor pl. azt tudod csinálni, hogy sík alá vágod a purhabot és glettel kihúzod.
2021. szept. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csináltam egy rajzot, valahogy így néz ki, nyilván mindkét oldalon. Ez csak az egyik oldal lenne. Elvileg itt purhabbal szokták és takaróléc. Az működhetne vajon, hogy falazóanyaggal lenne kitöltve és egybefestve a betonnal az erkélyen? Akkor nem kellene takarólécezni, festék az van itthon kültéri és bent is elfogyna a falazóanyag maradéka.



[link]

2021. szept. 20. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1cm-es résbe falazóanyagot nem fogsz tudni bedobálni. Vagy úgy, ahogy írtam, hogy purhab és takarószegély vagy sík alá vágod a habot és arra glett, de az meg fog repedni ebben a felállásban. Ha valahogy betutykolod oda a falazóanyagot, az is meg fog repedni! Én a helyedben mindenképp takarószegélyt használnék. Nem túl olcsó, tény...

[link]

Továbbra sem értem miért nem érezte ezt az ablakos a saját feladatának, de hát ez van, van ilyen is.

2021. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van olyan spatulám amivel kb könnyen be tudnám simítani, ez még elmenne. Akkor esetleg kültéri fagyálló csemperagasztó? Az gondolom bírná a hideget meleget és nem repedne. Na? Megfelelne a fagyálló csemperagasztó?


Persze ha nem lenne más akkor lenne a takaróléc.

2021. szept. 20. 13:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajna az erkélyfal nem annyira egyenes és a takaróléc állandó feszülésben lenne rajta, amitől szerintem hamarabb elengedne. Ezért szeretném falazóanyaggal csinálni persze ha beválna. Azt meg, hogy miért nem csinálták meg hát tényleg hagyjuk. A csemperagasztó szerintem jól bírná.
2021. szept. 20. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a hőtágulás miatt reped meg, hanem mert ezek a műanyag nyílászárók minimálisan, de mozognak nyitásnál-zárásnál. Ez elég ahhoz, hogy egy idő után megrepedjen. Próbáld meg, majd idővel meglátod, hogy megreped, de még utána is tehetsz rá takarószegélyt!
2021. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aha ez jó meglátás! Azért tényleg megfontolom és köszi!
2021. szept. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!