Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakás festésekor honnan tudom...

Lakás festésekor honnan tudom eldönteni, hogy a régi festéket le kell-e vakarni, vagy még kellően stabil?

Figyelt kérdés
Vastagabb spaklival, többször erősen dörzsölve, 2 kézzel nyomva alapvetően levakarható a régi festés, de kifejezetten lassú művelet (1 fal kb 1 nap/1 ember), és lehet hogy felesleges.? Tapasztaltabbak véleménye, valami ökölszabály érdekelne, illetve bármi javaslat, ha más eljárás a javasolt? A régi festéket is szokták lecsiszolni géppel pl?

2021. okt. 9. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha sima a felulete, nem holyagosodik, nem pattog le akkor a helyen van.
2021. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En csak akkor kaparnam le ha felpuklisodik, felholyagosodik. A leirasod alapjan nem kell lekaparnod. Elkepzelheto hogy mikor guritod akkor a henger visszaszedi az elozo festeket 1-2 helyen. Ott ki kell javitani es lefesteni megegyszer.
2021. okt. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell finoman kapirgálni. Nem úgy két kézzel, ahogy írtad, hanem egy kézzel, lazán. Ha így elkezd valahol lejönni, akkor az nem jó, ott több is le fog jönni. Ha erre nem jön le semmi, akkor jó az, lehet rá festeni (bár én kicsit megcsiszolnám akkor is csiszológéppel).
2021. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így fogok eljárni!
2021. okt. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!