Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi faablakot műanyagra...

Régi faablakot műanyagra cseréltettem.Oldalt a gipszkartont hogy kell behelyezni?Kikaparom az ablak mellől a purhabot és beillesztem a gipszkartont a résbe vagy ablaksíkra vágom a purhabot és a gipszkartonnak rá kell menni az ablakkeretre?

Figyelt kérdés

#műanyag ablak #purhab #kávajavítás
2021. szept. 22. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Purhabot ne kapargass ki sehonnan!

Inkább az utóbbi fetetelezesed a nyerő. Rugips - rifixxel ragaszd, bár elég drága. Ha egyáltalán lehet még kapni. Más kartonragasztó is lehetséges.

Alternatíva még, a ragasztós purhab, a leírás szerint használd.

2021. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert ma elkezdték csinálni a kőművesek. Az ablak mellé benyomott purhabot, (ami nem volt sok, mert van ahol a csavar is látszik), kikapargatták 2-4 cm mélyen az ablak mellett és beállítorrák oda a gipszkartonlapot. Majd oldalt kitömték hungarocellal stb. Viszont így most az ablakom és a gipszkarton között van végig rés, mert ugye a gipszkarton lapot nem nyomták neki az ablaknak és toldásnál sem használtak semmiféle szigetelést. Mástól úgy hallottam, hogy síkban levágják a purhabot és a gipszkartont úgy teszik oda, hogy valamennyit el is fedjen az ablakból. Én szóvá tettem hogy így bejön a levegő (amit érezni is), annyit mondtak hogy majd a festő begletteli.
2021. szept. 22. 23:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól atvagnak!

Hőhidas lesz az egész ablakkereted. Purhabot síkba vágni, és, ha van hely xps - el kiragasztani, vagy kartonnal. Jobbik esetben van toktoldó az ablakon, akkor simán mehet a 2cm-es xps. Hőhíd nuku, szigetelés tökéletes. De így ahogy ezek a kontárok csináljak, bizony mondom néked, nem lesz jó!!

2021. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van toktoldó. Az xps-t hova kell ragasztani? Az ablak mellett nagyon sok tégla lejött, a régi tok helye, ezt próbálják a falsíkjával egybehozni. Így a gipszkartont beállítják az ablak/toktoldó mellé (úgy ahogy írtam, hogy kikapargálják, kivésik valamennyire a purhabot és oda beékelik a gipszkartont, majd oldalt a gipszkarton és a fal közé tesznek hungarocelt, illetve vékonyabb zöldes purhabot hogy kitöltse.Tesznek egy fém élvédőt, majd a hungarocelra ragasztanak végig a fal síkjában tapadós hálót és ezt kiglettelik). Nekem logikus lenne a síkba vágni a hungarocelt és a gipszkartont nem beékelni, hanem rá a purhanra és a toktoldó szélére, hogy takarja. Holnap ismét jönnek.
2021. szept. 22. 23:59
 5/9 A kérdező kommentje:
Roszzul írtam: nem"síkba vágni a hungarocelt" hanem síkba vágni a purhabot
2021. szept. 23. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Túl van ez bonyolítva.

Egyszerű a képlet. Bontasból származó hiányosságok visszapótlása, akár visszafalazasa (nem tudom mennyire ment szét a spaletta), majd a toktoldó teljes kitakarásáig xps-t ragasztani. A toktoldó ad egy függőleges egyenest, illetve párhuzamos/szimmetrikus lesz így mindkét oldalon a távolság tok és tok között. Hálós elvedo rá, eps ragasztóval, aztán minimum 2 réteg glett, csiszolás, festés. KB ennyi.

Jobban már nem tudom elmondani így éjfél után :)

2021. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A lényeg, hogy ahogy Ők csinálták az nem jó.

2021. szept. 23. 00:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Szólj nekik nyugodtan, akár mutasd meg, mit írtam. Nem a festő dolga ekkorát javítani. Ők bontották ki, építették be, tessék normálisan helyreállítani!

2021. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A régi elsőtokos redőnyt, újra cseréltük így lett felül kb 20 cm rés, illetve oldalt is nagyon sok tégla kijött. A kivett régi redőnytok helyén nagy rés van 20 cm magas, 2 méter hosszú. Azt csak be kell hungarocelezni, vagy más az ytongot javasolta.Az ablak mellett a függőleges téglasorból kiesett 2 db, úgy néz ki, hogy 4 db tégla, majd 2 tégla rés, majd fölötte még 7 tégla. A fölsőket az oldalsó malter tartja. A kőművesek annyit csináltak hogy a kiesett tégla helyére tettek valamennyi hungarocelt és egy kevés purhabot. Másik dolog hogy a régi redőnytok helyén penészt találtunk, vagyis totál teljes szélességében penészes. Erről az ablakkivétel során nem tájékoztattak, hogy Ők mit látnak, hanem ma vettük észre. Szóltunk hogy semmit se csináljanak, amíg azt le nem írtjuk. Ők simán befalazták volna. A betett műanyag ablakot úgy tették be, hogy ne kelljen annyi púrhab, sima hungarocelt tettek alá. Van olyan ablak amit csak 3 oldat rögzítettek csavarral? Ez szabályos? Ők állítják, hogy úgy lehet a gipszkartont az ablakhoz tenni, hogy oldalt a befújt púrhabot (van ahol hungarocel van a urhab helyett) kikapargatják a csavarig 3-4 cmre, van ahol 5-re sikerül, de a túloldalt sincs teljes szélességében púrhab, így van ahol átlátni az ablak mellett. Szóval ebbe a kikapargatott résbe illesztik bele a gipszkartont, betolják a csavarig és oldalt mellé a fal felől hungarocelt rakosgatnak. Majd elöl kipúrhabozzák a hubgarocel és a gipszkarton között. Ezt elkezdik visszacsiszolni falsíkig. Ekkor több helyen kicsiszolódik a púrhab, mert van hogy 1-2 cm-t lecsiszolnak, majd erre tesznek élvédőt és glettelik. Nekünk az volt a problémánk, hogy a csavarig betolt gipszkarton mögött szinte nem maradt púrhab. max 2-3 cm jó esetben,de van ahol semmi. Erre azt mondták hogy a végeredmény a lényeg. Én úgy tudtam, hogy a púrhabot az ablak síkjára kell vágni és gipszkartont az ablak széléhez kell tenni, kicsi takarással. Senki ismerős szerint a púrhabot nem szabad kikaparni onnan. Nem tudom hogy mit lehet tenni.
2021. szept. 24. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!