Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Etázs, gravitációs vastagcsövű...

Etázs, gravitációs vastagcsövű fűtésnél fég kazánnal van értelmi kizárni azokat a radiátorokat ahol nincs használva a helyiség?

Figyelt kérdés
Kettőt kizártam és így is működik a fűtés a többi helyiségben melegek a radiátorok. Alu radiátorok kevés víz van bennük. Van így értelme? A kizárt radiátorok visszatérő csöve persze meleg. Ilyenkor a régi fég c24 es kazán le tud szabályozni vagy fölöslegbe megy és az égéstermék kimegy a kéményen? Ergo rosszabbat tettem ha kizártam?

2021. okt. 15. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a szobatermosztát a fűtött szobában van, akkor nincsen probléma. Nyilván kevesebbet fogyaszt, mint ha az összes radiátor hűtené a vizet.

Amúgy nálam is így van már évek óta, hogy a nem használt -kb. 10- helységet nem fűtöm. Így ennyivel kevesebb a gázszámla.

2021. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A ház hőigénye ugyanannyi marad, nem nagyon fogsz ezzel spórolni
2021. okt. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék az előttem szólóval.

A ház hőigénye akkor maradna ugyanannyi, ha a teljes házat ugyanannyira fűtenéd fel. Azaz mindenhol a korábbi hőmérsékletet tartanád.

De nem ez a helyzet, hanem az, hogy bizonyos helyeken a lakás sokkal hidegebb lesz a lezárások után. Valójában a lezárt hidegebb helységek egy nagy hőtároló-hőszigetelő rétegként viselkednek azok körül a helységek körül, ahol a melegebbet tartod.

Persze ebből származhat mindenféle párásodási probléma esetleg.

Illetve láttam olyat, hogy az emeletet (nyitott lépcső a nappaliban) hiába zárta le az ember, a meleg ugyebár felszállt és végül egy alacsony hatékonyságú teljes lakásos fűtés alakult ki.

Viszont szüleimnél, ahol az emelet és a földszint légtere teljesen elkülönül nagyon jól működik a fenti szint lezárása.

Ha az épület szélén lévő légmozgásilag zárható szobákról beszélsz és a melegen tartott területet "körülveszik", akkor zárd le egy ideig, figyeld a párásodást és a gázfogyasztást.

2021. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. Én se spóroltam ezzel számottevően, ellenben a fűtetlen szoba melletti szobában sokkal többet ment a konvektor, a válaszfal ontotta magából a hideget. Inkább én azt tanácsolom, hogy legyen mindenhol egyforma hőfok, s ha lehet, a 24 fok helyett elégendjünk meg a 19-20 fokkal. Ezzel többet lehet spórolni.
2021. nov. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!