Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vannak rossz tapasztalataitok...

Vannak rossz tapasztalataitok társasházi padlástérben elhelyezett klíma kültéri egység esetében? Inkább fűtésre lenne használva, mint hűtésre.

Figyelt kérdés

Az elméleti problémákat ismerem, ezért kifejezetten gyakorlati tapasztalatokat keresek.

Vannak rossz tapasztalatok részetekről társasházi padláson elhelyezett klíma kültérivel?


A ház műemléki jellegű, csak és kizárólag a padlásra szereltethető fel klíma kültéri. Más megoldás nem játszik, folyosó és udvar sem.


Főként fűtésre használnám, ezért valamivel jobb a helyzet, hűteni nagyon nem kell.


Ami főként érdekel: zaj beszűrődése a födém felől, gyakori elporosodás, fokozott karbantartási igény, stb.

Mivel pont felettem lesz, és a padlásra van feljárási jogom, a kondenzvíz elvezetése, áram felküldése, stb. nem probléma.


2021. okt. 17. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Nálam most szereltek be egy Gree klímát..nem lehetett máshol elhelyezni a kültérit, mint a talaj magasságában, ráadásul az egyik szobaablak alatt.

Nem is tudtam, hogy a gyár gumilábakat is mellékel pont az ilyen esetekre.


Akár fűtök, akár hűtök, csendben dolgozik amkültéri egység. Az igaz, hogy fűtéskor piszkosul gyorsan pörög a ventillátor..


Ha porosodna, nem hívok szakembert, hanem sűrített levegővel kifújom(üzem közben).


Itt több házban is padláson vannak a kültériek, még soha nem tisztították egyiket sem.


Jó hallásom van, de egyetlen klíma zaját sem hallom, mind csendben teszi a dolgát.

2021. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem padlástérben hangos lesz, főleg ha a födémre kerül. Cégnél is az irodánk tetejére volt felrakva, és mikor ment, akkor nagyon lehetett bent hallani.
2021. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A régi belvárosi padlásokon sok esetben nagy mennyiségű por, föld van.

Ez mindenképpen káros a kültéri egységre.

Ha betonozott és tiszta, akkor nem gond.

2021. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Nem ideális nyáron az 50°C a kültérinek, de megoldja. Ehhez fontos az, amit előttem írtak, hogy a karbantartás, portalanítás rendszeres legyen.
2021. okt. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!