Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakkeretről alkoholl...

Műanyag ablakkeretről alkohollal, higítóval vagy benzinnel lehet nyom nélkül a rátapadt, rászáradt celluxot leszedni?

Figyelt kérdés

sőt, talán 4-5 év alatt a nap is rásütötte eléggé ...

de azt se akarom h belemarjon a műanyagba vagy hagyjon. mivel érdemes próbálkoznom ? kösz



2021. okt. 24. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Én Acetonnal (körömlaklemosó) csináltam. Nem tudom mennyire egységesen marja vagy nem marja. Nálam nem bántotta.
2021. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Wd - 40-el szedd le. Az nem bánti. :)
2021. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Próbáld meg testápolóval vagy valami krémmel, utána meg töröld át mosogatószeres ronggyal. Nem biztos hogy működni fog, de lehet.
2021. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Hígítót, benzint erős acetont felejtsd el. Az acetonos körömlakk lemosó jó de azzal is óvatosan, az azért jó mert sokkal gyengébb aceton mint egy ipari amit takarításra használnak. Ha van otthon féktisztító azt is használhatod de ésszel bánj vele. Legjobb az alkohol és lehet kapni matrica eltávolító sprét de egy ilyen művelethez elég drága. A WD 40 is jó csak utána plusz takarítani valód lesz az olajos nyomok miatt.
2021. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
3-as vagyok, félreértettem a kérdést. A celluxot valószínű nem fogja leszedni a testápoló csak a rátapad ragasztós trutyit lazítja fel.
2021. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha kaparni kell, akkor műanyag pengés kaparóval csináld.
2021. okt. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Próbáld először folyékony súrolószerrel (pl. CIF), utána alkohol, utána aceton. Benzint, észtert, hígítót nem javasolnék.
2021. okt. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Lakkbenzin higító nem bántja az ablakot. Műanyagról, autóról azt használom leszedni valamiket.
2021. okt. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát most akkor csak jól összezavarodtam :) de oké, a WD40 alatt azt értitek, amit így általános tisztítóként, csavarlazítóként és akármire jó szerként sprayban árulnak?
2021. okt. 25. 11:27
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen, az a WD40. De az nem tisztító. Egy általában sokmindenre hasznàlt anyag.
2021. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!