Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Műanyag ablakkeretről alkoholl...

Műanyag ablakkeretről alkohollal, higítóval vagy benzinnel lehet nyom nélkül a rátapadt, rászáradt celluxot leszedni?

Figyelt kérdés

sőt, talán 4-5 év alatt a nap is rásütötte eléggé ...

de azt se akarom h belemarjon a műanyagba vagy hagyjon. mivel érdemes próbálkoznom ? kösz



2021. okt. 24. 23:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8-asnak igaza van. A lakkbenzin és a hozzá hasonló szintetikus hígító, a legtöbb műanyagot nem bántja. Erősebb hígítót (aromás, észter, nitrohígító) semmiképpen ne használj. Egyes műanyagokat a lakkbenzin is oldja, ezért érdemes egy kevésbé látszó kisebb helyen kipróbálni. A műanyag ablakkereten levő ragacsok eltávolítására én is lakkbenzint használtam, semmi baja nem lett. Előtte próbáld meg valahogy leszedni és az ott maradó ragadós részt távolítsd el lakkbenzinnel.
2021. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
a lakkbenzin miben különb9özik a hagyományos sebbenzintől? vagy akár az autókban lévő benzintől? csak mert mindegyik van itthon, de erősebb vagy rosszabb?
2021. okt. 26. 10:07
 13/18 anonim ***** válasza:
A lakkbenzin az egy hígító. A sebbenzin tisztább anyag, azzal is meg lehet próbálni. Aztán van még a háztartási folttisztító benzin, az is tisztább, mint a lakkbenzin hígító. A sebbenzin és a háztartási folttisztító benzin gyorsabban párolog. Az autóba való benzin nem tudom, hogy jó-e erre a célra.
2021. okt. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
ok kösz!
2021. okt. 26. 10:45
 15/18 Hintalow ***** válasza:

Cimkeoldó.

Amióta az eszemet tudom, mindig van otthon egy flakonnal, már számtalanszor tett nagyon jó szolgálatot.

2021. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
ennek ez a pontos megnevezése? és hol vetted?
2021. okt. 27. 09:46
 17/18 Hintalow ***** válasza:

Tessèk:


[link]


Nekem a Victoria márkájú van, gond nèlkül leszedett eddig mindent :)

2021. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 DyttaDetty válasza:

Én alkohollal vagy körömlakklemosóval szoktam ezeket a problémákat megoldani.

Egyik sem rongálta meg a műanyagot.

Amikor egy évig volt rajta a cellux, átkentem acetonnal, letöröltem, amit feloldott. Másnap újra megcsináltam. Harmadik nap már teljesen le tudtam szedni a maradékot.

2021. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!