Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A három fázisban egyszerre...

A három fázisban egyszerre szokott lenni áramszünet (pl. vihar után), vagy általában csak az egyik fázis érintett?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Áramszünet jellemzően kisfeszültségű meg középfeszültségű hálózatot érint.

Kisfeszültségű hálózaton minden további nélkül lehet egy vagy két fázisban is hiány. Középfeszültségen sokkal jellemzőbb az, hogy egyik fázisban sincs feszültség, de ritkábban van olyan, hogy két fázisban 150 V körüli a feszültség (a harmadikban jó).

2021. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Változó. Mindegyik alőfordulhat. Nagyban függ a megtápláló középfesz hálózattól, fédelmétől, stb.
2021. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha egy faág leszakította a vezetéket akkor értelemszerűen egyikben sem lesz áram.
2021. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Van 3 fázisom, de mióta ebben a házban lakom, és az eszemet tudom (ide születtem, csak megvettem a szüleimtől), talán ha 2-3x volt olyan, hogy egy fázison nincs áram. Vagyis az esetek nagyrészében teljes áramszünet volt az egész házban. Most 46 éves vagyok, szóval igencsak minimális az esély, hogy csak 1-1 fázis megy ki, és gyerekként még gyakarbban is volt áramszünet.
2021. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Én is ezt tapasztaltam mint a #4. Volt már néhány áramszünet de nagyon nagyon ritkán fordult elő, hogy csak egyik fázis esett ki. Úgy kb 10 évente egyszer.

Ha áramszünet van, akár csak rövidebb is vihar során, akkor 99% mind a három fázis elment.

2021. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

"Nagyban függ a megtápláló középfesz hálózattól, fédelmétől, stb."

Attól nem, mert középfeszültségű hibától nem lesz kisfeszültségen egy vagy két fázisban nulla a feszültség.

2021. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"igencsak minimális az esély, hogy csak 1-1 fázis megy ki"

Ez magában egy jelentős hülyeség. A hálózat fajtájától függ. Csupasz szabadvezeték hálózatnál, ha nincs távtartó, ott vidáman megy ki egy vagy két fázis egy összelengéstől. Szigetelt szabadvezetéknél ritkább az ilyen hiba, mert legfeljebb túlterhelés vagy valami mellékes zárlat okozhatja. Kábelnél lehet akármi.

2021. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!