Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » KÉMÉNY. Kiadós tavasz végi,...

KÉMÉNY. Kiadós tavasz végi, vagy kora őszi esőzés során a kémények beljesejéből ha nem tud párologni a hideg miatt a víz?

Figyelt kérdés

Általános jellegű a kérdésem a kéményekről. Nem vizsgáltam még meg a dolgot. Ha kiadósan esik az eső, számos kémény, melyeknek nincs esővédő kialakítása, belefolyik az esővíz. Na de amikor nincs kánikula, az esővíz vajon megáll a kéményzsebben (a kémény aljában)? Ha igen, okozhat az adott házban beázást, amennyiben nem veszik észre?


Főleg pl áprilisi enyhe időben, ha valahol már nem fűtenek, de különösebb meleg sincs kint még hetekig, ami párologtatná a kéményből az esővizet...


Bármi evvel kapcsolatos, vagy ehhez hasonlatos esetről érdekel a megelőzés és a megoldás is.



2021. dec. 29. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes tüzelésü kémémyre kürtőfedelet kell tenni.

Gáztüzelésű kéményre pedig meidinger tárcsát.

Ezzel gátolod a függőleges irányból érkező csapadék bejutását.

2021. dec. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kéménybe huzat van, jár a levegő, ami gyorsítja a párolgást és ki is szárítja a kéményt.

Nagy eső esetén sem ömlik a kémény alján a víz. Még sohasem láttam ( régen nem volt takaró rajtuk).

2021. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, a szél járásában bíztam én is. Szóval nagyobb esőzés esetén se tud gyűlni víz alul. Bízom benne. :) Merthogy a legtöbb kéményen nincs semmiféle "fedés", pedig az tényleg hasznos lehet.
2021. dec. 30. 20:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, utolsó válaszoló, a HÓ az, ami kifejezetten aggaszt... Nálam eddig kizárólag olvadó hó okozott beázást a plafonon. Eső még sose. Elég egy kis rész a tetőn, az olvadó hóról későn észleltem, hogy csöpög, csorog le...


Kémény esetén ez nem áll fenn? Vagy ha, tegyük fel, volna a kéményzsebben némi tócsa, a szél idővel azt is kiszárítaná?

(Maradva egy áprilisi esetnél, miután már nem fűtenek számos családi házban.)

2021. dec. 30. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne zárd be a huzat ajtót ,és akkor állandóan mozog a levegő.
2022. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na de állandó nyitvatartás esetén kintről bejöhet a CO, adott esetben, pl ha egy másik ház kéményfüstje magasabban van, mint az én kéményem. Hivatalos oldalakon legalábbis ezt írják, bár én nem értek ehhez.
2022. jan. 2. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!