Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanyszerelők miért nem...

A villanyszerelők miért nem szeretik az olvadó biztosítékot?

Figyelt kérdés

Ma volt kint egy nálunk és az olvadó biztit kicserélte tokkal, vonóval kismegszakítóra...


Miért nem szeretik ma az olvadó biztit?



2021. dec. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:

Ezt kicserélte:


[link]


Erre:


[link]


...

2021. dec. 29. 13:38
 2/67 anonim ***** válasza:
87%

"'Miért nem szeretik ma az olvadó biztit?"


Nem egyszerűbb neked ha csak simán visszanyomod, mintha folyton tartanod kell otthon ilyen biztosítékot? 400Ft/darab a neten, de boltban biztos drágább, már ha kapsz, aztán ott leszel villany nélkül ha nem.

2021. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
84%

Mert ki akar kinlodni a leolvadossal, plusz tuzveszelyes is mikor okosba vastagabb vezeték van benne.

A még szakított te is visszanyomod oszt kesz, nem kell a villanyszerelonek azért is kimennie.

2021. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
85%

Jól tette. A mai kornak egyátalán nem felel meg az olvadóbiztosíték, az az idő már régen lejárt. A kismegszakító olcsó, megbízható, sokféle van, hogy a vezetékek keresztmetszetének megfelelőt ki lehessen választani és egy-egy leoldás után nem kell cserélni sem.

Más példával élve: ugyanúgy autó a Wartburg vagy a Trabant is, gurul és elvisz A-ből B-be, mégsincsnek tele az utak velük. Ezek az autók is már a múltat képviselik, egy mai autóhoz képest megbízhatatlanok, szervizigényesek, kényelmetlenek és még ezer féle okot fel lehete sorolni, amiért eltűntek az utakról, ellentétben a Régi Swift-el, ami örök és elpusztíthatatlan. :D

2021. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
79%
*kismegszakitot
2021. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert 50 éve még jó volt, ma viszont már iszonyú elavult. Plusz ahogy előttem is írták, nem kell állandóan otthon tartani minden méretű biztosítékból plusz darabokat, amiket egyre kevesebb helyen, egyre drágábban tudsz beszerezni. Nem beszélve arról, hogy a megszakítóhoz odamész, felnyomod, és ennyi, nem kell cserélgetni, ha kimegy. Nálunk is ilyen volt a cég műhelyében, kérdés sem merült fel, hogy cseréljék-e vagy sem. Abban sem vagyok biztos, hogy bármilyen fejlesztés esetén szabályos-e bent hagyni az olvadósat.
2021. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
3 èvig használtam ezt, egyszer se durrant el, tavaly vettem tartalèkot, könnyen találtam...
2021. dec. 29. 14:41
 8/67 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy, hogy te mit gondolsz róla, ő a szakember, és úgy látta jónak, hogy lecseréli. Nem értem, neked ettől most nehezebb lett az életed, vagy tönkretett valamit a cserével? Ha nem, akkor mi a probléma?
2021. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
88%
#7 De mit csinálsz akkor ha nem tudsz mondjuk egy komolyabb sarokcsiszolót használni egy régi olvadó mellett, mert azok viszonylag nagy áramfelvétellel indulnak, és egy olvadó simán kiolvadhat, míg egy kismegszakító betüljelöléstől függően még nem fog.
2021. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
96%

A biztosítékot ma is használják, és nem elavult, valamint van visszakap csolható is.

A lényeges különbség, hogy a biztosíték kizárólag zárlat ellen véd. Vagyis a 16A biztosíték nem igen old ki 18-20A nál. Csak elég nagy zárlati áramokra. Vagyis hosszú távon túlterhelheted a vezetéket, a problémák forrása lesz ez.

A kismegszakítóban 2 védelmi funkció van. Egy zárlatvédelem és egy túlterhelésvédelem. A zárlatvédelem ok. A túlterhelés védelem, pedig nem engedi a névlegesnél több áramot hosszú ideig. Vagyis a 16A kismegszakítód 17A nál leold.

A lényeges különbség a 2 különböző védelem, nagyobb biztonságot nyújt a hálózatodnak.

2021. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!