Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A villanyszerelők miért nem...

A villanyszerelők miért nem szeretik az olvadó biztosítékot?

Figyelt kérdés

Ma volt kint egy nálunk és az olvadó biztit kicserélte tokkal, vonóval kismegszakítóra...


Miért nem szeretik ma az olvadó biztit?



2021. dec. 29. 13:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
100%
7# boztosítékból is van több karakterisztika. Létezik extragyors elektronikához, normál, vagy motorokhoz lomha. Jellemzően ez utóbbi van szinte mindenhol.( Csiga jel van rajta)
2021. dec. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, hát azt sem tudod, mit beszélsz. :) Nem az olvadóbiztosítékot cserélte ki kismegszakítóra, hanem az olvadóbiztosítós elosztótáblát cserélte ki kismegszakítós elosztótáblára.

Az ok meg egyszerű, nagyjából nincs olvadóbiztosítós elosztótábla a piacon. Miután egy ideig előírás volt, hogy lakásokban nem lehet olvadóbiztosító, csak kismegszakító, így pláne nincs. Így aztán legfeljebb hatszor annyi pénzért, mint amennyit most kért, összeállíthatott volna valami olvadóbiztosítósat. Mivel a feladat nálad, ha jól emlékszem, az volt, hogy az eddigi egy túláramvédelmi szerv helyett kettő legyen.

2021. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
11%
#10, nézzél már utána a villanyszerelő óvodában a falon levő rajzoknak, az óvónénik segítenek. A biztosítónál ugyanúgy van 1 óráig bírandó áram, így aztán az akármekkora is, lehet a méretezésnél használni ( kismegszakítónál 1,45, olvadóbiztosítónál 2 a névleges áram szorzója).
2021. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt cserélgetni kell,és nem "megtalpalni" ha nincs azonos.
2021. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:

12, jól írod, amúgy azt akartam, hogy egyszerűen szögeljen fel egy kismegszakítót az olvadó bizti mellé és utána legyen + áram köröm a nagyobb teljesítményű háztartási gépeknek... ebbe nem ment bele, így lett a 3 biztosítós tábla, ami megfelelően át lett hidalva az alumínium és réz között... így 1 meg 2 bizti helyett 4 véd...


Amúgy ha már így emlékszel a kérdésemre, körbe nézettem vele, rákérdeztem a 3 fázis kiépítésre meg H tarifára, sajnos nagyon nem éri meg, több milliós tétel lenne :/


Abban maradtunk, hogy a belső hálózat lesz felújítva falon kívüli vezetékekkel, marad az 1 fázis, ott kérhető a 32 amperre történő fejlesztés, sőt lehet veszek még pár ampert, elvileg lehet, 32 amper felett 6-7000 ft/amper.


A saját hálózaton lesz egy nagyobb biztosító tábla, 5-6 kismegszakítóval, szakaszolva a ház helyiségeit + a klíma, háztartási gépek, bojler külön áramon lesznek.

2021. dec. 29. 15:32
 16/67 anonim ***** válasza:
100%

Mert utálatos, azért! Mi szeretnivaló van benne? Ezt is utálom, amiről a fotó készült! 15 év után már mindegyiket utálom... :D

Nem értem... átverve érzed magad, vagy mi van? Jól tette, hogy kicserélte. Ennél egy kicsit több áramkör kellene! Házban vezeték még alu vagy már réz? Az a kábel hová megy?

2021. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
100%

Közben már megkaptam rá a választ.

Nem úgy van, hogy 32 felett még veszel pár ampert! Ha több kell, mint 32, akkor három fázist kell kérni és az a "több" a másik két fázison lesz! Amúgy teljesen mindegy, nincs már egyfázisú szekrény, árban csak annyival lesz több, amennyi ampert kérsz a 32 felett pluszban!

2021. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:

Alu, ezt írom, hogy újra kell vezetékelni a házban az egész házat...


Most annyi történt, hogy lett csinálva egy 2,5 mm-es sodrott réz vezetékkel egy + áram kör, hogy a 3 legnagyobb fogyasztó (mosogatógép, mosógép meg szárítógép) ne az 1000 éves alu hálózaton kapja az áramot, ami nem tesz jót az egészségnek meg a vagyontárgyaknak...

2021. dec. 29. 15:46
 19/67 A kérdező kommentje:

17, csak nekem egy fázisú szekrényem van, ha 3 fázist kérek akkor az már új bekötésnek minősül, új szekrény kell, a belső hálózattal együtt milliós tétel lenne.


Ami erre a szekrényre kérhető az a bővítés 1 fázisra a jelenlegi 16 amper helyett 32-re...


Azzal kell majd játszani a belső hálózaton, amin az alapfogyasztókon kívül (hűtő, lámpák, szgép, stb) lesz a már említett 3 háztartási gép, bojler + klíma... ez az amihez sztem nem lesz elég a 32 amper, de a szerelő szerint Ő megbírja csinálni úgy, hogy elég legyen, ha nem akkor vehetek rá pár ampert.


Körbe jártam ma vele a témát, szerződött szerelő...

2021. dec. 29. 15:52
 20/67 anonim ***** válasza:
2021. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!