Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszéd lakatlan lakással...

Szomszéd lakatlan lakással közös fal szigetelése?

Figyelt kérdés

Szóval van egy régi építésű téglaház több lakással, az enyém az egyik végében van, mellettem van egy üresen álló lakás, ami nem az enyém. A két hálószobám egy-egy falát kellene belül hőszigetelni.


Hogyan és milyen anyaggal lenne a legjobb, hogy ne vizesedjen a fal, ne legyen penészes?


2022. jan. 9. 20:23
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Sehogy. Még ha lakatlan is, akkor sincsen olyan hideg ott, mint kint. Nem fagy a szomszédban, az biztos.
2022. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet
2022. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Max. 5 fokkal lehet hűvösebb a szomszédban, mint nálad, ellenben az utcán, udvaron meg 25-30 fokkal. Inkább az utcai és udvari falat érdemes hőszigetelni.

Általánosságban a meleg tatására falvédőt szoktak tenni az üres falakra. Még a parafa is jó hőszigetelő és dekoratív is.

Meg a hungarocell. Ha bemész egy nagy barkácsboltba, mindenféle szigetelőanyagok lesznek kitéve táblában.

2022. jan. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként meg kb. 1 méter vastag téglafalnál kb. semmi nem szigetel jobban. Csak ha például a földbe van építve a ház.
2022. jan. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a terv, hogy kívülről is leszigetelem a lakást, csak ugye van az az egy oldal.

Azért abban a max 5 fokban nem vagyok biztos, ha kint fagy, én meg befűtök 22 fokra, nehezen tudom elképzelni hogy ott meg akkor van 17, ha meg mégis akkor azért mert én fűtöttem oda is, és pont ezt nem akarom.

2022. jan. 10. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!